1. Ana Sayfa
  2. ASUS
  3. ZenFone Max Pro M1'in Batarya Ömrünü Arttırın (Root Gerekiyor)

ZenFone Max Pro M1'in Batarya Ömrünü Arttırın (Root Gerekiyor)

1

ASUS ZenFone Max Pro M1 akıllı cep telefonunuzun pil ömründen şikayetçiyseniz, bu makale tam size göre!

ZenFone Max Pro M1‘in her ne kadar 5.000 mAh kapasitelik pili olsa da, böylesine büyük bir pilin canınızı sıkacak boyutlara ulaşan tüketimlerine dur demek elinizde. Sistemin tükettiği pil gücünü minimize ederek, devasa bataryayı çok daha uzun süreler kullanabilirsiniz.

Lütfen Dikkat!
  • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
  • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
  • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
  • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
Aşağıdakiler Telefonunuzda Olmalıdır
  • Bootloader kilidi açık olmalıdır (buradan yapabilirsiniz)
  • Root’lanmış olmalıdır (buradan yapabilirsiniz, aynı zamanda TWRP’de yüklemiş olursunuz)
  • TWRP yüklü olmalıdır

ZenFone Max Pro M1 Pil Ömrünü Arttırmak için Yapılması Gerekenler

1. Bir Magisk modülü olarak geliştirilen SysConfig Patcher yamasını yüklemeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır:

1. a. SysConfig Patcher 2018-10-22 sürümünü buraya tıklayarak indirin veyahut resmi sayfasından son sürümünü bulup indirin.

1. b. İndirdiğiniz sysconfig-patcher-2018.10.22.zip dosyasını hafıza kartınıza atın ve TWRP‘den yükleyin. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki TWRP ile Özel ROM (Custom ROM) ve MOD Yükleme başlığı altında yazılanlara bakabilirsiniz.

2. Google Play‘den Naptime uygulamasını yüklemelisiniz. Bu linki kullanabilirsiniz.

Bu uygulama telefonunuzun derin uykuya dalmaya zorlar. Normalde telefonunuz, bu uygulama olmadan, ekranı kapandıktan bir süre sonra, arkaplandaki tüm uygulamalar uyutulduktan sonra derin uyku moduna geçer. Takriben 20 saniye ile 60 saniye kadar sürer telefonun derin uykuya geçmesi. Ancak bu uygulamada yapacağınız ayarlar ile dilerseniz ekran kapanır kapanmaz derin uykuya geçirebilirsiniz telefonu. Ayrıca telefonunuzu uyanık tutan gereksiz bir işlem varsa, uygulama bunun önüne geçebilmektedir.

3. (Bu aşama isteğinize bağlıdır ve zorunlu değildir) İsterseniz pil optimizasyonunu daha da ileri götürmek için ZenFone Max Pro M1 telefonunuzda debloat dediğimiz uygulama temizleme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için ZenFone Max Pro M1’in Stok Uygulamalarını Kaldırın başlıklı makalemiz işinizi görecektir.

Makaleyi hazırlarken bu linkteki yazıdan faydalandım. İlginiz için teşekkürler.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap