1. Homepage
 2. Telefon & Tablet
 3. Zenfone Test Ekranına Nasıl Girilir? (Giriş Kodu)

Zenfone Test Ekranına Nasıl Girilir? (Giriş Kodu)

Zenfone-test-ekrani
2

Zenfone’larda birçok özelliği test edebileceğiniz dahili sistem bulunur. Test ekranında telefonun birçok özelliğini test ederek herhangi bir sorun varsa tespit edebilirsiniz.

Zenfone Test Ekranına Nasıl Girilir?

 1.  Hesap makinesini açın.
 2. Aşağıdaki düğmelere sırasıyla basın:
  .12345+=
  Zenfone Test Giriş Kodu
  Zenfone Test Giriş Kodu
 3. En son eşittir (=)’e dokunduğunuzda karşınıza aşağıdaki ekran gelecek:

  Zenfone-test-ekrani

 4. Bu kadar. Artık telefondaki birçok özelliği test edebilirsiniz.

Not: G_Sensor’de hata alabilirsiniz, bu normaldir. Telefonu iyice ilgili noktalara eğmelisiniz.

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment

Comments (19)

 1. Zenfone5 test kısmından çözülür mü?

 2. Asus zenfone5 ses karşı tarafa gitmiyor sadece hiristi var ne yapmaliyim

 3. 4 years ago

  zenfone 6 telefonum var kamera cok kötü resim çekiyor.
  önerileriniz nedir.
  yada kamera başka marka kamerayla değişirmi.
  teşekkürler.

 4. Merhabalar, Zenfone 2 ile arama için numaraları çevirip ara tuşuna basar basmaz ekran kayboluyor ama konuşma devam ediyor. Vavgeçip konuşmayı kapatma şansı veya konuşma bitince kapatma şansı yok

  • Çünkü ekran gözükmüyor.

   • Bende de aynı sorun vardıi telefonuma Zenfone MAX için değil de Laser modeli için olan sert ekran koruyuculardan almıştım, telefona uyumlu ekran koruyucu alınca düzeldi.

 5. Gps sensörünü nasıl çözebiliriz uygulaöalrıda kurdum işe yaramıyor

 6. Jiroskop tam çalışmıyor, testte sorun yok ama vr tour (sanal tur panorama) gibi uygulamada sadece aşağı yukarı kısımları çalışıyor sağa sola dönüşte tepki vermiyor. Acaba yazılımsal bir durum mu yoksa bu özellik Teknik olarak yok mu?

 7. Iyi akşamlar telefonun compass ayarlarını tea ettim bi tanesi çalışmıyor testi geçemedim ayrica pusula programları çalışmıyor nasil cözebilirim

 8. İyi günler, ben bu test ekranına giremiyorum. Hesap makinası üzerinde nokta atmıyor ancak virgül ile başlıyor. ,12345+= yaptığım da hiç tepki vermiyor.

  • Furkan Güneş

   Şimdi en güncel hesap makinasıyla denedim oldu. Nokta ve virgül farketmez. Telefonunuzu yeniden başlatıp tekrar deneyin. Olmazsa Ayarlar > Uygulamalar > TÜMÜ > Hesap Makinası > Verileri temizle > Tamam yolunu izleyip tekrar deneyin. Yine olmazsa yedek alıp fabrika ayarlarına dönün ve tekrar deneyin. Yine olmazsa versiyon yükseltin veya düşürün, tekrar deneyin. Yine çalışmıyorsa telefonunuzda bilinmeyen bir sorun var, servise gönderin.

 9. Merhaba, test yaptım dediğiniz gibi gsensor hata verdi. onun dışında keypad,headset, headsetmic,headsetkey hataları var. telefonu yeni aldım bunlar ne anlama geliyor acaba?

  • Furkan Güneş

   Jiroskop sensörü bozulmuş. Bunu ancak garanti servisi tamir edebilir. Keypad testini geçmek için ses tuşlarına basın. “Headset” testleri ise kulaklık testleridir.

 10. gps testi yapmam için hangisini seçmem gerek?

  • Furkan Güneş

   Pardon, ZenFone’da GPS testi yok, unutmuşum. Şöyle yapın;
   – Bu adresteki uygulamayı telefonunuza yükleyin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2
   – İnterneti kapatın. Mobil veri veya WiFi açık olmasın.
   – Ayarlar > Konum > sağ üstteki KAPALI’yı sağa sürükleyip AÇIK yapın, gelen uyarıları onaylayın.
   – Yüklediğiniz “GPS Durum” uygulamasını açıp “Kabul”e dokunun. Telefonunuzu olabildiğince dışarıya çıkarın. Apartmandaysanız balkona çıkın, yani kapalı alandan üstü açık bir alana geçin.
   – 5-10 dakika civarı bekleyin. Uygulama sırasıyla aşağıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi önce “GPS Lokasyonu aranıyor…” yazacak, konumunuzu tespit edince konuma ait sayısal veriler görünecektir (bu testi şimdi kendi ZenFone 5’imde yaptım):
   1. ekran görüntüsü: http://i.imgur.com/uWgXHQQ.jpg
   2. ekran görüntüsü: http://i.imgur.com/3PJzEiC.jpg
   Eğer 15 dakika boyunca tamamen açık alanda beklediğiniz halde konum bulunamıyorsa, telefonunuzun GPS sensörü arızalıdır demektir. Telefonunuzu servise göndermek durumundasınız.

 11. Bazılarında pass veya fail demek bize kaliyo o nasıl oluyo anlamadım bi açıklar mısınız?

  • Furkan Güneş

   Diyelim ki ses testi yaptınız sesi duyup duymadığınızı ya da hoparlörün dışarıya ses verip vermediğini cihaz anlayamaz. Eğer sesi duymuşsanız PASS yani GEÇTİ butonuna dokunuyorsunuz, duymamışsanız FAIL yani BAŞARISIZ butonuna dokunuyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *