İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. SiberKalem.com – 2015 Yılının Önemli Anları

SiberKalem.com – 2015 Yılının Önemli Anları

Samsung-Galaxy-A5

SiberKalem.com bloğumda 2015 yılı boyunca yazdığım makalelerden, dönemlerine göre en çok ilgi görenleri şöyle bir derledim. Nasıl bir yıl geçirdiğimizi bu önemli anlara bakarak anlayabilirsiniz.

Ocak – 2015

zenfoneasus-com-2015-1
ZenFone 5’e ilk defa oldukça özelleştirilmiş bir özel rom (custom rom) çıkmıştı. Döneminde bayağı ses getirmişti. Uzun süre tek özel rommuş gibi her yerde konuşulmuştu.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Şubat – 2015

zenfoneasus-com-2015-2
Belki de herkesin en çok işine yarayan ve en önemli makalelerden biri olmayı başaran makaleyi yazmıştım. Farklı sitelerde kesik kesik ve herkesin pek anlayamacağı anlatımlarla yazılan farklı, kafa karıştıran anlatımları; tek bir makalede toplayabilmiştim. Artık tek makaleyle ZenFone’unuzu kurtarma şansını elde ediyordunuz. Makale geçen 10 aya rağmen güncelliğini yitirmiş değil.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Mart – 2015

zenfoneasus-com-2015-3
Bloğumda gördüğüm en başarısız popüler makale olmayı hak eden bir makaleyi sizlerle paylaşmıştım. Zamanında operatörler WAP desteğini kesince, birçok kişi telefonundan internete girememeye başladı, Google’dan yaptığı aramalar sonucu benim paylaştığım bu makaleye ulaştılar. Ancak bu makaledeki anlatılanlarla olayın bir alakası yoktu, gereksiz yere meşhur olan bu makalenin yerini hak eden bu linkteki makaleydi.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Nisan – 2015

zenfoneasus-com-2015-4
Hepimizin merakla beklediği Android 5.0 Lollipop güncellemesinin tarihini duyurduğum makaleyi unutmuyorum. Gerçekten heyecanlanmıştım, bu bilgiyi sizlerle paylaşmak için zaman kaybı yaşamak istememiştim.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Mayıs – 2015

zenfoneasus-com-2015-5
Tüm ZenFone kullanıcılarının beklediği an gelmiş, Asus Android 5.0 Lollipop güncellemesini nihayet yayımlamıştı. Bu güncellemeyi duyurmakla kalmayıp, sağlam bir anlatımla hatasız yükleyebileceğinizi de yazmıştım. Hak ettiği değeri alan en iyi makalem oldu kendisi.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Haziran – 2015

zenfoneasus-com-2015-6
Lollipop güncellemesinden sonra yaptığım incelemeye dair makale de oldukça ilgi gördü. Ancak içerisi hayal kırıklıklarıyla doluydu malesef.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Temmuz – 2015

zenfoneasus-com-2015-7
En az içerik girdiğim aylardan biri olan Temmuz ayında müthiş bir haber gelmişti, Cyanogenmod isimli dünyaca meşhur Android rom’u ZenFone 5 için portlanmıştı. Yine düzgün bir anlatımla kısıtlı imkanlarımla size bu rom’u ulaştırmayı başarmıştım.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Ağustos – 2015

zenfoneasus-com-2015-8
Yine en az içerik girdiğim ayların birinde yine geliştiriciler cephesinden güzel bir haber gelmişti. Bu sefer ciddi geliştirmeler içeren Resurrection Remix isimli güzel bir rom ZenFone 5 kullanıcıları için duyurulmuştu. Bu sefer ilk defa bir anlatımı kısıtlı imkanım ve zamanımdan dolayı olduğu gibi sadece Türkçeleştirerek bloğuma aktarmıştım. Kendimi kötü hissetmiştim gerçekten.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Eylül – 2015

zenfoneasus-com-2015-9
Koskoca bir ay boyunca tek makale yazabilmiştim. Öyle durumlara geldim ki, sitemi satmayı bile düşündüm. Ancak zamanla vakit ve imkanlarım artacaktı, bende size yine cıvıl cıvıl bir site sunacaktım. Eylül ayındaki tek makalem ZenFone GO ile ilgili bilgilerin yer aldığı makaleydi.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Ekim – 2015

zenfoneasus-com-2015-10
Bloğumdaki aktiviteleri artırdığım zamanda yine güzel olduğunu sandığımız yeni bir haber gelmiş, önceki ZenFone serisinden ZenFone 5 ve 6 için yeni Lollipop güncellemesi dağıtıma sunulmuştu. Heyecanla haberini yaptım ama hayal kırıklıkları devam etti.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Kasım – 2015

zenfoneasus-com-2015-11
Önceki ay çıkan Lollipop güncellemesinde en büyük sorunlardan biri güncelleyememek olmuştu. Bende kullanıcıların yaralarına merhem olabilmesi için güncelleme sorunlarına bir takım çözüm önerisiyle dolu makale yazdım. Birçok kişi sorun yaşadığı için, Kasım ayının en çok tutan makalesi olmayı başardı.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Aralık – 2015

zenfoneasus-com-2015-12
Kullanıcıların yeniliklere ne kadar istekli olduğunun kanıtı bu makaledir. Makaleyi, bloğuma editör olarak aldığım Arda Şen hazırladı (kendisini tebrik ediyorum). Anlatımı sağlam tutmasını bilmesi, bir de kullanıcıların yeniliklere olan isteği birleşince bu ayın en çok tutan makalesi Shell Rom 3’ün anlatıldığı makale oldu.
İlgili makaleye gitmek için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Siteniz biz zenfone kullanıcıları için harika bir deneyim sunması yanında sorunlar karşısında bulduğumuz çözümlerde ayrı bir keyif yaşatıyor ki bu yüzden her gün ziyaret ediyoruz.Emeğinize sağlık arkadaşlar…

 2. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Emeği geçen bizleri bilgilendiren herkesin emeğine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.