1. Homepage
  2. Telefon & Tablet
  3. SiberKalem.com Forum Kapandı! Artık Soru & Cevap Var!

SiberKalem.com Forum Kapandı! Artık Soru & Cevap Var!

Merhabalar değerli SiberKalem.com takipçileri! Sitemde sizlerin ZenFone’lar hakkında konuşup tartışabileceğiniz, soru ve sorunlarınızı dile getirebileceğiniz güzel bir ortam oluşturmak için zamanında SiberKalem.com Forum bölümünü yayın hayatına geçirmiştim (bkz. Zenfoneasus – Forum Yayında!). Bugün ise Forumun kapanışını ve daha farklı olan ancak aynı amaca hizmet eden Soru & Cevap bölümünün açılışını duyuruyorum!

Büyük hevesle forum bölümünü açmama rağmen, bloğun forumdan çok daha fazla ilgi çekip yorum alması yüzünden sitedeki bütün vakitlerimi sadece blog üzerinde yoğunlaştırabildim. Forum normal şartlarda takipçiler için mükemmel kaynaklara dönüşmektedir. Uzun zamandır açık olan foruma farklı yetkili üyeler alsamda hiçbiri sözünde durmadı, görevini yapmadı, hepsi bırakıp kaçtı!
Doğru dürüst bir forum ekibi toplayamadığım gibi vaktimi de forum üzerine yoğunlaştıramadım. Zamanla takipçiler arttı ve dolayısıyla forum eskisi gibi inle cinin top oynadığı yer değil artık ZenFone sahiplerinin sürekli ziyaret ettiği, soru(n)larını dile getirdiği sürekli aktif bir yer olmuştu. İşte bu aktifliğe birilerinin yön vermesi, düzen getirmesi gerekiyordu. Kendim bloğa ancak yetişiyordum. Forumdaki aktiflik ise almış başını gidiyor, isteyen istediği alanda konu açıp dilediği bölümde tartışabiliyordu.
Bu hengameye son vermek ve bu takipçileri kendiminde daha düzenli takip edebileceği bir alana çekmek gerekiyordu. İşte, uzun zamandır, daha sitenin ilk açılışında lazım olan Soru & Cevap bölümünü bu sebeple açmış bulunuyorum! Artık siz SiberKalem.com takipçileri, soru(n)larınızı dile getirebilir ve birbirinize cevap verebilirsiniz. Soru & Cevap bölümü blogda olduğu için kendim bizzat takip edip üstünde durabiliyorum.
soru-cevap
Soru & Cevap bölümünde soru(n) yazabilir, cevap verebilir, verilen cevapları oylayabilir ve tüm bu soru & cevaplara ayrıca yorum ekleyebilirsiniz!
Soru & Cevap bölümünün avantajları:

  • Herkes çok kolayca, üyelik gerektirmeden soru sorabilir.
  • Herkes çok kolayca, üyelik gerektirmeden cevap verebilir.
  • Verilen cevapların kalitesini belirlemek amacıyla en iyi cevaba artı puan verilebilir. Aynı şekilde kötü cevaba eksi puan verilebilir.
  • Soru ve cevaplara fikir beyanında bulunmak amacıyla (cevap verme veya soru sorma amacıyla değil) yorum eklenebilir.
  • Tüm soru ve cevaplar tek bir panelden toplu halde görünmektedir ve dilediğiniz düzende sıralatabilirsiniz.
  • Tüm soru ve cevapları bizzat kontrol edip hakim olduğum için cevapsız soru bırakmamaya çalışıyorum. Bu sizler için önemli bir avantaj olsa gerek!

Aşağıdaki butonları kullanarak Soru & Cevap bölümüne gidebilirsiniz:

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment