1. Ana Sayfa
 2. Öne Çıkanlar
 3. SiberKalem.com Yöneticisi, Asker Yolcusu! – Ertelendi

SiberKalem.com Yöneticisi, Asker Yolcusu! – Ertelendi

Sayın sitemiz takipçileri, belirsiz bir süre aranızda olmayacağım!

Bilgilendirme

Arkadaşlar, askerlik öncesi bazı işlemleri zamanında yaptıramadığım için Kasım ayında değil de 2017 yılının Şubat ayında birliklere teslim olacağım.
Biraz detay isterseniz olay şu:

İçeriği görmek için buraya tıklayın
Mayıs ayında askerlik şubesine son durumumu öğrenmek için gittiğimde bana -bu kısmı çok net hatırlıyorum- şöyle söylendi:
“Ekimde son bir işlem yapacağız, Kasım’ın 3’ü veya 5’i gibi teslim olacaksın. Bize bir kez geldikten sonra E-Devlet üzerinden askerlik durumunu öğrenebilirsin. Genelde alımdan 10 gün önce belli olur, istediğin şubeden teslim olabilirsin.”
Doğal olarak bende Ekim’in ilk haftasında -hemşire olduğumdan mesai-nöbet karışımı çalışıyorum- ilk nöbet çıkışımda, ayın 5’inde hemen askerlik şubesine uğradım. Bana “Size Eylül denmiş siz Ekim anlamışsınız” şeklinde abuk subuk, geciştirmeli cevap verildi. Vakaya kalmışım, üstüne 330 küsür lira ceza kesilecekmiş. Bir de ifademi vermemi istediler. Durumu çarpıtmadan aynen ifade tutanağına yazınca “Ama ben size dedim ki Eylül, siz hâlâ Ekim diyorsunuz” diye memur çıkıştı bana. Ben de “Siz Ekim diyorsunuz, yoksa atlatmak istesem Ekim’in ilk haftasında neden size uğrayayım?” dedim. Daha fazla uzatmadı meseleyi. Şubat ayında askere teslim olacağımı söyledi. Bana bir de askerlik durum belgesi verdi. Bu belgede Aralık ayında askerlik öncesi işlemleri tamamlamam isteniyor. Bunu görüp memura tekrar sordum askerlik şubesine gelmem gerekiyor mu diye yine önceki sefer gibi söyledi “Hayır, gerek yok”. Ben yine de bunlara güvenmiyorum. Bilgileri kıt, yanlış bilgi veriyorlar. Aralık ayında tekrar şubeye uğrayacağım.
Askerlik gitmemek, tecil etmek ne kadar zahmetliyse, gitmekte bir o kadar zahmetli. Bir an önce askerliğimi yapayım da ne yaptığını bilmeyenlerle daha fazla uğraşmayayım. Zaten hata sürekli karşı taraftadır. Kurum mükemmeldir, asla hata yapmaz mantığını bir kenara bırakmaları lazım.
 

Değerli SiberKalem.com Takipçileri

Sitemizi takip eden sizlere artık askerliğimin gelmesi dolayısıyla bu makale yoluyla veda etmeyi uygun buldum. Hem iş hayatımda hem de sanal hayatıma askerliğim boyunca ara vereceğim.
Şubat ayı itibariyle şanlı ordumuza teslim olacağım. Teslim olacağım güne kadar ailemle ve arkadaşlarımla daha fazla vakit geçirmek için sanal işlerime şimdiden ara veriyorum.
Allah izin verirse askerlikten döndüğümde kendimi hazırlayabilirsem sizlere hizmet vermek için sanal aleme geri dönmeyi düşünüyorum.

Bundan Sonra Ne Olacak?

SiberKalem.com’un yöneticisi olarak kalmaya devam edeceğim. Askerlik süresince ve sonrasında yine fırsat bulduğumda siteyi kontrol edeceğim. Bu kontrol yorumlara cevap verme ve makale yazma amaçlı değil, durumu kontrol amaçlı olacaktır. Yani site işliyor mu değil mi bunlara bakacağım.
Bu arada yeni editörümüz Tunç Tunçbel ise elinden geleni yapıp yorumlarla ilgilenecek ve yapabildiği kadarıyla makale yazmaya gayret edecektir. Anlayacağınız site ben yokken önce Allah’a sonra Tunç’a emanet 🙂
Askerlik sonrası kendimi tekrar sanal ortama ısınırsam, ya yine ZenFone yönünde ya da farklı bir alanda hizmet vermeye devam edeceğim.

Birkaç Sözüm Var!

SiberKalem.com’u ilk kurduğum günden bugüne beni hiç yalnız bırakmadınız. Hâlâ Türkiye’deki tek ve en iyi ZenFone bloğu olan sitem, yorumlarınız sayesinde hep güncel kalmaktadır. Ancak yeni ZenFone’larla birlikte sitedeki özellikle kılavuz makaleleri eskimeye başladı. ZenFone 3 ile birlikte Snapdragon’a tamamen geçen Asus, bu hamlesiyle ZenFone kılavuz makalelerinin neredeyse tümünün işlevsiz kalmasına sebep olacaktır. Yeni ZenFone 3’ten satın alıp makaleleri bu yönde güncellemek gerekiyor. Ancak malesef şimdilik aklımda ZenFone 3 satın almak yok ve sitenin geleceği yukarıda saydığım sebeplerden ötürü belirsiz. Yine de eski ZenFone kullanıcılarını sahipsiz bırakmamak için, hakkını veren nadir telefonlardan biri olduğu için sitenin kapanmamasını sağlayacağım. Belki birgün yeni ZenFone satın alırsam site tekrar eskisi gibi aktif olabilir. Kim bilir?
Sizlerden bana hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Yazdığım makalelerden dolayı telefonu bozulanlar oldu. Her ne kadar sanal alemde bu tür işlerde risk olsa da ben yine de sizden bana hak geçmesini istemem. Belki yanlış yazdığım kelime dolayısıyla telefonunu bozan oldu. Tüm bu sebeplerden ötürü sizden helallik istiyorum.
Allah’a ısmarladık….

SiberKalem.com
Site Yöneticisi
Furkan Güneş (Rambo_FT)

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (13)

 1. 4 sene önce

  Hayırlı teskereler kardeşim,bende birçogu gibi bu siteden asusla ilgili bir çok şey öğrendim,Umarım bir an önce hayırlısı ile askerliğini yapar gelirsin,zaten başladıktan sonra bir şekilde bitiriyorsun,bende askere 10 sene önce gittim geldim,yine aynı yere asker olarak gönderseler yine giderim,tekrar hayırlı teskereler

 2. Abim esselamu aleykum,
  Ben de bu işlerden anlıyorum. 2 aya kadar teknobolge.com’ da yazarlık yaptım istersen sen askerden gelene kadar siteye bakabilirim fakat gelen gelirleri alma şartıyla kabul edersen?

  • Furkan Güneş

   Sitemizde hali hazırda bir editörümüz mevcuttur. Teklifiniz için teşekkürler. Şuan için editör alımına kapalıyız. Ben askerdeyken siteyi Tunç Tunçbel idare edecek. Eğer site yoğun içerikli bir site olsaydı ekstra editör alımını düşünürdüm.

 3. Hayırlı tezkereler. Zamanında senin sayende telefonculara gitmekten, telefonu servise göndermekten kurtulmuştum.

 4. Yaw bari su mesajimi cevaplayaydin 1 ay once yazmistim.
  Bende zenfone 6 var. Telefona google playden guncelleme yapmaktan biktim. Uygulamalari anladik da bir de asusun kendi programlarini guncelliyoruz. Asus galeri asus klavye asus bilmem ne . Bu intel islemciden mi kaynaklanıyor yoksa tum zenfonelar boyle mi Bu zenfine 3 de de var mi?

  • Furkan Güneş

   Asus’un kendi uygulamarını da ayrıca güncel tuttuğunu bu yüzden sürekli güncelleme çıktığını bilmenizi isterim. Dilerseniz güncellemeyebilirsiniz.

 5. siteyi uzun süredir takip ediyorum. 4 tane zenfone 6 3 tane zenfone 2 miz var.
  adam gibi site. adam gibi zenfone. veya güzel site güzel telefon.
  sakın site kapanmasın. teşekkürler emeklerin için. (ismail kılıç konya)

 6. Hayırlı Tezkereler KENDİ TELEFONUMU SENİN PAYLAŞIMLARIN SAYESİNDE ÖĞRENDİM SANA NE KADAR TEŞŞEKÜR ETSEM AZ

 7. Allaha emanet ol hocam. Hayırlı teskereler. Gerek dhde gerek sitede çok yardımcı oldun. Allah yardımcın olsun.

 8. Hayırlı Tezkereler Kardeşim.

 9. Allah yardımcın olsun kardeş

 10. 4 sene önce

  Kardeşim senin bu siten ve makalelerin sayesinde ve tabi telefonda gerçekten hakkini verdiği için bi çok sorunu çözme,bi çok yenilikleri makalelerin sayesinde keşfetme,kullanılmaz hale gelen telefonlarımızı kurtarma konusunda bizlere çok yardımcı oldun ve bu sayede eski zenfone seri telefonlarımızı hala istekle kullanmamıza vesile oldun bu vesile ile kendi şahsım ve zenfone kullanıcıları adına sana çok teşekkür ediyorum.
  HAYİRLİ TEZKERELER,ALLAHA EMANET OL…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.