1. Homepage
 2. Telefon & Tablet
 3. Zenfone'da Yazı Tipi/Font Değiştirme (Root Gerektiriyor)

Zenfone'da Yazı Tipi/Font Değiştirme (Root Gerektiriyor)

zenfone-yazi-tipi-degistirme

Varsayılan yazı tipinden sıkıldınız mı? Yeni yazı tiplerine geçiş yaparak Zenfone’unuzu çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Uyarı!
Buradaki anlatımı kullanarak yanlış işlem yapmanızdan dolayı telefonunuza vereceğiniz hiçbir zarardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.

Gerekenler

Talimatlar için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment

Comments (8)

 1. Merhaba,
  Yeni lollipop güncellemesi ile artık Zenfone 5’lerde root gerektirmeden Ekran ayarlarından sistemin her yerindeki fontları değiştirebiliyoruz (eskiden sadece launcher’ınkini değiştirebiliyorduk) fakat 2 tane font tek var burada. Kendi fontumu yüklemek istiyorum ama mağazada Türkçe destekli font uygulaması bulamadım.
  Öneriniz var mıdır bu konuda? Türkçe harfleri de içeren yazı fontları arıyorum..

 2. 5 years ago

  Dosyayi kopyaladigimda read-only yaziyor deyistirme vermiyor nasil yapmaliyim?

 3. 5 years ago

  Robot regular dosyasini deyistirdiyimde kullaniliyor diyip deyismiyor ne yapmaliyim?
  K

 4. zorlu oldu fakat başardım 🙂 teşekkürler

 5. Yazı tipini değiştirmeye kalktım berbat bir hal aldı.fabrika ayarlarına döndüm yine düzelmedi nasıl yapabilirim

  • Furkan Güneş

   Aynı işlemleri bu arşivin içindeki dosyayı kullanarak yapın: https://drive.google.com/file/d/0B54aLmjSpvLbeFhRQVNiWm9GLXc

   • 5 years ago

    Google play’den İfont uygulamasini indiriyorsunuz.ifont uygulama klasorunu bulup icinden BACKUP klasorunu aciyorsunuz.Buradan indirdiginiz roboto roboto rar klasorunu acip icindeki roboto reguler.ttf ‘yi kopyalayip BACKUP klasorunun icine atiyorsunuz.Uzerine yaz ve ya yeniden adlandir diyerek yapistiriyorsunuz.Bu yapistirdiginiz reguler’i tikliyorsunuz. Acilan ekranda asagida SET yazisi var oraya tikliyorsunuz islem tamam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *