İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ASUS ZenFone Geliştiricileri için Araç & Gereçler

ASUS ZenFone Geliştiricileri için Araç & Gereçler


Zenfone sahiplerinin telefonlarında rom, root, bootloader, mod, modifikasyon gibi işlemlere başlamadan önce bilgisayarlarında ve telefonlarında yapılması gerekenler ve araç-gereçler burada anlatılmıştır.
Hızlı Erişim Linkleri

Telefon için Geliştirici Araç-Gereçleri

 • Root Explorer
  En iyi root düzeyinde dosya yöneticisidir. Root işlemleri için kolaylaştırılmış özelliklere sahiptir.
 • ES Dosya Yöneticisi
  Root Explorer kadar iyi olmasa da ücretsiz Root yetkisine sahip olabilen dosya yöneticisidir.
 • Titanium Backup
  Tüm uygulamaların yedeklerini alabileceğiniz, tüm uygulamaları dondurup çözebileceğiniz en iyi root düzeyinde yedekleme uygulamasıdır.
 • Terminal Editor
  Telefon üzerinde bazı kodları girebileceğiniz Winows benzeri komut istemi uygulamasıdır.
 • SetCPU
  İşlemci frekansı ve değişkenleri üzerinde oynama yapabileceğiniz uygulamadır.
 • DisableServices
  Telefonun arkaplanında çalışan servisleri görmenizi ve bu servisleri dilediğiniz gibi kapatıp açmanızı sağlar.
 • BusyBox (Intel Uyumlu)
  Zenfone’larla tam uyumlu BusyBox kurulumunu yapmanızı sağlar.
 • Root ZenFone 1.4.4r (Android 4.3 İçin)
  Android 4.3 JB sürümüne sahip Zenfone’ları root yetkilerine kavuşturmakta kullanılan uygulamadır. Kullanırken dikkatli olunmalıdır.
 • SDFix
  Android 4.4 KK sürümüne sahip Zenfone’larda hafıza kartına yazma iznini etkinleştirir.
 • Seeder
  Lag (gecikme) denen takılmaları azaltan hatta ortadan kaldıran uygulamadır.
Teşekkür
Anlatımlarından faydalandığım DonanımHaber Forumu üyesi 2smoke arkadaşımıza teşekkürü borç bilirim. Faydalandığım konuya ulaşmak için tıklayın.
Windows geliştirici araçları için aşağıdan sayfayı değiştirin.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (23)

 1. rambo_ft_avatar

  merhaba bi sorum olacak 1.6 ghz çift sim zenfone 5 ile 1.6 ghz zenfone 5 te sim arasnda ne fark var bilgilendirirseniz sevinirim. soylediğim modellerin ikiside lite değil. ikisid z2560 işlemci. şarj farkı performans yada orjinal güncelleme çıkması farklılıklar varmıdr?

  • rambo_ft_avatar

   Dahili depolama alanına dikkat edin, ilk ZenFone 5’ler 16GB idi. Belleğine dikkat edin 2GB olması gerekiyor. Ekranına dikkat edin 5″ 720p olması gerekiyor. Bunların dışında farkları yoktur.

 2. rambo_ft_avatar

  asus zendone 5 kullanuıyorum.
  güncelleme dosyasını yükledim, ardından yeniden başlatma ekranına geldi ve hata verdi. reboot system recovery dedim güncelleme yapmadı ama telefon açıldı.
  sonra yine güncelleme yükledim yine hata verdi. bu kez

 3. rambo_ft_avatar

  asus zendone 5 kullanuıyorum.
  güncelleme dosyasını yükledim, ardından yeniden başlatma ekranına geldi ve hata verdi. reboot system recovery dedim güncelleme yapmadı ama telefon açıldı.
  sonra yine güncelleme yükledim yine hata verdi. bu kez “apply update from ADB” yi işaretledim. bu sefer başka bi hata verdi ben d kapatma düğmesine bastım kapattım. açılmadı. usbden başlanmaya çalıştım ama hala açılmıyor. yardım cı olabilecek biri var mı?

 4. rambo_ft_avatar

  Lütfen yardım edin.
  Asusun yayınladığı lolipop güncellemesini indirdim telefonun ana dizinine attım yukarıda gelen uyarıyı onayladım telefon reset attı komut yok diye hata verdi sonra telefon reset attı beyaz usb simgesi geldi telefon sürekli reset atıyor fakat açılmıyor lütfen yardım edin.

 5. rambo_ft_avatar

  merhaba zenfone 6 kullanıyorum 5.1 yuklu ayarlardan güvenlik aygıt şifrele seçeneğine geliyorum. seçenen şarj %100 olsa bile aktif değil nasıl şifreleyebilirim.

 6. rambo_ft_avatar

  Merhaba Zenfone 5 kullanıyorum. bi sorum olucaktı. titanium backup ta zenfonelerde neden uygulamayi sd karta entegre et secenegi yok? nasil getirebilirim?

 7. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  zenfone 6 kullanıyorum son günlerde ekrana sürekli google play hizmetleri cevap vermiyor kapatıyımmı şeklinde uyarı alıyor ve bu sebepten dolayı zaman zaman telefonumdan gelen aramalara cevap veremediğim dahi oluyor ne yapmak lazım .?

 8. rambo_ft_avatar

  merhabalar. zenfone 6 kullanıyorum. yaklaşık 1 ay önce 5,0 android versiyonum kendini güncelledi. sonrasında sim kart mevcut değil hatası vermeye başladı. çift sim karttan sadece biri takılı olmasına rağmen 2 simkart takılı gibi görünüp ayrıca her ikisinede mevcut değil hatası veriyor. lolipop güncellemesini asus sayfasından yapmıştım kit-katdan yükseltirken. antivirüs taramasıda yaptı lianslı. bu yazılımsaal hata olmalı diye düşünmekteyim. zira telefonum iyi korunmakta. yine de sim kart yuvasını değiştirdim 2 hafta sorun çıkmadı fakat son 2 gündür yine sorun var. hardreset atmış olmama rağmen sorun devam etmekte. çünkü telefon 5.0 upgrade otomatik olrak yapıyo. bu konuda yardım edebilir misiniz?

 9. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Lolipoptan sonra sim hatası alıyorum ve Şarj sorunu yaşıyorum çok geç oluyor versiyon düşürme ile yapabilir miyim eskisi gibi ?

 10. rambo_ft_avatar

  kl500 kullanıyorum. andoid 6 kurdum. sonra şarjı beğenmedim 5e geri dönmek istedim başarılı bir şekilde kurulum yaptı ama ben cache temizliklerini de yapıp telefonu oyle acmak istedim şimdi tel açılmıyor. recovery moduna geçemiyorum

 11. rambo_ft_avatar

  Arkaslar benim zenfone 2 var ekranı devamlı gidip geliyor be. 5 defa ekran değiştirdim aynı hata yı yapıyor sanıyorumki sistemden nasıl yapbilirim

 12. rambo_ft_avatar

  Merhaba zenfone 5 T00J kullanıyorum. Telefonda Sürekli kişiler durdu, mesajlaşma durdu, ayarlar durdu diyor. Ben de telefonu kapatıp yandan resetledim 2-3 defa fakat yine aynı :/ ne yapacağımı şaşırdım, bilen biri yardımcı olabilir mi ?

 13. rambo_ft_avatar

  asus zen fone 4 max imei atma konusunda yardımcı olabilirmisiniz

 14. rambo_ft_avatar

  merhaba asus zenfone 2 kullanıcısıyım telefonum acılıs ekranında intel kısmı gelmeden kalıyor hard reset işlemlerini denediğimde ise usb logosundan baska bir ilerleme kaydedemedim acaba yapabileceğim bir şey var mı ne yapmam gerekli bilgisayara yükleyeceğim bir reset programı üzerinden falan format atabilirmiyim herşeyim gitsede olur yeter ki acılsın teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.