1. Ana Sayfa
 2. Güncelleme Haberleri
 3. ZenFone'lar için Resmi & Stabil Lollipop Güncellemesi Yayımlandı!

ZenFone'lar için Resmi & Stabil Lollipop Güncellemesi Yayımlandı!

lollipop-yayimlandi

Ertelenmesinden dolayı çeşitli dedikoduların döndüğü Lollipop güncellemesi nihayet dağıtılmaya başladı! Nisan’da güncellemeyi vereceğini duyuran Asus, sadece 1 ay erteleme ile Mayıs sonunda güncellemeyi dağıtmaya başladı.

Bilgilendirme
ASUS Türkiye’den resmi açıklama yapıldı, haberi görmek için buraya tıklayın.

WW kodlu Lollipop güncelleme indirme linkleri eklenmiştir. Makalenin sayfalarını takip ederek indirebilirsiniz.

Hızlı Erişim Linkleri:

Güncelleme henüz OTA’ya düşmedi. Sadece manüel olarak güncelleyebilirsiniz. Güncelleme OTA’ya düştüğünde sayfayı güncelleyeceğim.

Daha önce yayımladığım Korkulan Oldu – 2. General Mobile Discovery Vakası Gerçekleşti! haberinin gerçeği yansıtmadığı, Lollipop güncellemesinin bugün itibariyle dağıtılmasıyla birlikte netlik kazandı. Güncellemede sadece 1 kez erteleme yapıldığı ve Asus’un sözünde durarak güncellemeyi Mayıs ayı bitmeden vermesinden anlaşıldı. Asus’un büyük bir firma olduğunu tekrar gösteren bu hamle, ZenFone’dan güncelleme yüzünden soğuyan kullanıcıları tekrar geri ısındıracak görünüyor. Zira yeni ZenFone almayı düşünenler mutlaka güncelleme desteğini kontrol edeceklerdir.

Asus diğer firmaların aksine Lollipop güncellemesini dağıtmadan öncede birçok sistem güncellemesi yayımlamıştı. Sadece bununla yetinmeyen ZenFone, diğer firmaların aksine temel sistem bileşenlerini de sürekli Google Play aracılığıyla güncelleyerek kullanıcıların empatisini kazanmayı bildi. Ancak en önemli güncelleme aşamalarından biri olarak görülen Lollipop güncellemesini 1 ay ertelemesi akıllarda soru işaretleri doğurduğu gibi çeşitli dedikodulara da neden oldu. Hatta bir tanesi güncellemenin 3-4 ay içinde verilecebileceği şeklindeydi. Ancak böyle olmadığını Asus’un Lollipop güncelleme dosyalarını kendi web sitesinde yayımlamasıyla birlikte anlaşıldı.

İlk Lollipop güncellemesini veren Asus, bakalım bu güncellemeden sonra güncelleme desteğini nasıl sürdürecek?

İlk Güncelleme TW Kodlu!

ASUS, Lollipop güncellemesini ilk olarak TW kodlu ZenFone’lar için yayımladı. TW, Tayvan’daki ZenFone sahiplerine ait olduğu anlamına gelmektedir. Buna SKU kodu denmektedir. Bizler için önemli olan WW kodlu güncellemedir, yani dünya-geneli anlamını taşıyan ve bizim ZenFone’lara yüklenebilen güncelleme dosyası. WW kodlu güncellemenin resmi ASUS web sayfasından yayımlanmasını beklemek durumundayız.WW kodlu indirme linkleri yayımlandığında, bu makaledeki indirme linklerine eklenecektir.

Güncelleme: WW kodlu indirme linkleri yayımlandığından, indirme linkleri sonraki sayfalarda yer alan gerekli alanlara yerleştirilmiştir.

Lollipop detayları için aşağıdan sonraki sayfaya geçin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (1.010)

 1. rambo_ft_avatar

  Ben Lolliop Beta için. TW SKU koduna dönüştürmüştüm telefonu. Güncellemeyi denetleyince gelmiyor. bende kendim yükleyeceğim ama bir sorun olurmu.

 2. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  hocam asusu övmüşsün nazar etme sakın 1 ay sonra vermesinler Türkiye ye 😀

 3. rambo_ft_avatar

  Hocam guncelleme yapinca veri kaybi olmuyacak dimi ona gore yedekleme yapalim

 4. rambo_ft_avatar

  su kodu tam olarak ne ve nasıl öğenirim

 5. rambo_ft_avatar

  tahmini olarak 1 hafta içinde dünya çapında dağıtırlar mı? Sizin bu konu hakkında bir tahmininiz var mı?

 6. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Selam ben facebooktaki Emin Kağan Bacak 😛 Sizce kaç hafta sonra WW için dağıtılmaya başlanır?

 7. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  güncelleme denetleye bastım herhangi bir güncelleme bulmadı.

 8. rambo_ft_avatar

  Ya simdi ben bu lollipopu direkt yukledigimde yeni gelen o guncellemeyide icinde barindiracak mi ? Yoksa lollipopu yukledikten sonra

 9. rambo_ft_avatar

  Benim Bir Sorum Var. Zenfone Telefonum Var Fakat Şöyle Bir Durum Var. Telefonumu Şarj Ediyorum. %100. Fakat Telefonumun Ekranını Kapatıyorum. Sabah İse Telefonumu %55 Şarj Civarlarında Buluyorum. Fakat Telefonum %1`e Geldiği Zaman 1-2 Saat Oynuyorum Kapanmıyor. Root`tan Dolayı Olabilir mi Diye Sorucaktım Fakat Root Atmadan Önce Aynı Durum Söz Konusuydu Zaten. Şunu Farkettim Telefonumun Ekranını Kapatıp 1 Saat Bekleyince Şarj Göstergesi Bozuluyor. Ama Telefonun Ekranını Kapatmadan %100 Şarj Olduktan Sonra Hemen Oyun Oynamaya Başlayınca Şarjın Normal Gittiğini Fark Ettim. Bilmiyorum Sanki Birşeyler Ters Gidiyor Ekranı Kapatınca. Sanki Asus Telefonlarda İşlemci Hızı Ayarlama Sorunu Vardı Gibi Duymuştum Ondan Olabilir Belki

 10. rambo_ft_avatar

  hocam şimdi tayvan için yayınlandıysa bu sürüm tahmini türkiye için ne zaman yayınlanır çok fazla gecikir mi sizin tahmininiz nedir ?

 11. rambo_ft_avatar

  lolipop betadan buna nasıl geçilir

 12. rambo_ft_avatar

  dünya geneli olan lolipop un dağıtlmaya başlanması sizce ne kadar zaman sonra olur.

 13. rambo_ft_avatar

  Simdi lollipop la bizim hafıza kartları calışmıcak mı anlamadım anlıyacagımız sekilde iza edrmsinz

  • rambo_ft_avatar

   FAT32 formatındaki hafıza kartları çalışacak. Dilerseniz güncellemeyi yükleyin, telefon hafıza kartını okumuyorsa, hafıza kartını yedekleyip FAT32 formatında biçimlendirin.

 14. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  asus t00J modeli var elimde dedginiz sekilde V2.22.40.53 yükledim sonrada OTA dan güncelleme denetleye bastım ve hic bişey gelmedi nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz simdiden tesekürler

 15. rambo_ft_avatar

  Su anda OTA dan yükleyebiliyor mu

 16. rambo_ft_avatar

  Hani zentalk da güncelleme ile ilgili bir şey yok.

 17. rambo_ft_avatar

  Bende sordum yayınlandı dediler My Asus Destek e en yakın zamanda ülkemizde yayınlancak
  dağıtılmaya başlandı dediler.

 18. rambo_ft_avatar

  OTA ya ne zaman duser sizce tahmini olarak ve ww surumu ne zaman gelir

 19. rambo_ft_avatar

  tw için yayınlanan lollipop sürümünü indirip kursak sorun olur mu ki ? sonuçta sadece dil değişimi olacak.

 20. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Bana yarın çıkacakmış gibi gelmiyor önce süresiz olarak erteliyoruz diyorlar ardından kitkat için sorunlu fix güncellemesi veriyorlar ardından google’a yeniden onay için gönderilen sürüm çok kısa sürede onay alıp güncelleme için hazır hale geliyor zentalk da asus yetkilileri güncellme konusunda hararetli tartışmalara girip zıtlaşıyorlar bu nasıl bir çelişkidir anlamadım.

 21. rambo_ft_avatar

  Arkadaşlar bir bilgilendirme yapayım Asus’un bütün ülkelerde ki web sitesini gezdim bir çoğunda Lollipop güncellemesi verilmiş verilmeyen olarak birkaç ülke ile birlikte Türkiye’de var bence yavaş yavaş ekleniyor olabilir.

  • rambo_ft_avatar

   Türkiye diye bişey yok WW World Wide var ve buda dünya geneli demek zaten TW haricinde hiç bir ülkenin ki gelmedi daha. Tahmini Gelecek hafta sonuna kadar verilecekmiş.

 22. rambo_ft_avatar

  V2.22.40.53 direkt link atar misiniz. OTA ya gelmedi bende. Sitede tw versiyonu var ww versiyonu goremedim.

 23. rambo_ft_avatar

  ben sizin dediğiniz gibi sonu 44 lü olan güncellemeyi manuel kurdum fakat yine otadan 53. lü güncelleme gelmedi . fabrika ayarlarına mı dönsem acaba?

 24. rambo_ft_avatar

  Anladığım kadarıyla Asus önce fix güncellemsini onaylattı. Daha sonra direk lolipop güncelmesini vermek istediler. Ancak onaylattıkları fix güncellmesini vermek zorunda kaldılar. Bu yüzden lolipop güncellemsi gecikti. Bence 1-2 gün içinde gelir güncelleme.

 25. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Ben Şuan Lollipop betadan senin anlatımdaki şekilde 4.4.2 ye döndüm tüm güncellemeleri yaptım ama şuan cihaz rootlu otadan alabilirmiyim lollipop çıkınca

 26. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Zenfone5 T00j icin manuel yukleme linki nerde bulamadim

 27. rambo_ft_avatar

  Dediğiniz güncellemeyi yaptım ama sadece 3-4 tane uygulama yüklendi telefona. Lollipop olmadı

 28. rambo_ft_avatar

  yarın otaya düşermi acaba güncelleme?

 29. rambo_ft_avatar

  Hocam bu lolipopun kullandığımız kitkattan farkı ne olcak bira zaman bilgi verirmisin ? Yani ne konuda telefon iyileşecek

 30. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  bu asusun güncelleme yaptıgına dair verdigi bi haber yok mu ?

 31. rambo_ft_avatar

  downgrade vermişler birde memnun kalmayacakmıyız acaba

 32. rambo_ft_avatar

  Zenfone 6 için sonu 44 lü güncellemeyi OTAdan yüklemiştim ve 96 mb falandı. Şimdi aynı 44 lü T00G için yaklaşık 750 mblık bi güncelleme olarak görünüyor ve benim elimdeki model Z002, tekrar yüklemem gerekir mi?

 33. rambo_ft_avatar

  Bugun verilme ihtimali yuzde kactir

 34. rambo_ft_avatar

  Rambo bu dalvik yerini art’a bırakacak ve android daha hızlı ve stabil bir hal alacak deniliyordu lollipop güncellemesi ile bunun hakkında bir bilgin var mı artık art yapısı ile mi çalışacak cihazlar benim en çok merak ettiğim konu budur. Veya art gelmiyorsa lollipop 5 e geçtiğimizde dalvik’i arta dönüştürebilecek miyiz.

 35. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Arkadaşlar bugün MyAsustaki canlı hizmetle yazıştım. Zenfone 4 için şu anda lolıpop WW uzantılı verilmiş sitede de var zaten. Zenfone 5 için WW uzantılı lolipop için net gün veremiyoruz dedi ilerleyen günlerde dedi ama bence 2-3 güne gelebilir.

 36. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Çevrimiçi sohbette soru sordum şöyle bir yanıt aldım
  http://i.hizliresim.com/7kamPl.jpg

 37. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  asus un ingilizce sitesine zenfone 4 için android 5 yüklenmiş türkiye sitesinde yok bu ww sürümü indirsek sorun olur mu

 38. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Rambo_FT bilgilendirmenden dolayı teşekkür ederiz. Güzel haber. Lollipop yüklemeye başlandığında değerlendirme yapabilir misin bizere? Sen yüklersen bizleri bilgilendirirsen çok memnun oluruz. +ları -lerini öğrenmek bizim için daha avantajlı olur yüklemeden önce. Her soruya cevap verdiğin için Teşekkür ederiz.

  • rambo_ft_avatar

   Sadece benim test etmem yetersiz kalabilir. Birçok kişi yükleyip geri bildirimde bulunacaktır. Onlardan derlediğim artıları ve eksileri makaleye yansıtacağım.

   • rambo_ft_avatar
    5 sene önce

    Teşekkür ederim. Sizin görüşleriniz ve yükleyen arkadaşların görüşlerine göre yüklemeyi düşünüyorum. Güncelleme ile ilgili umarım hiç bir sorunla karşılaşmayız. Şarj problemini merakla bekliyoruz.

 39. rambo_ft_avatar

  asusun sitesinde zenfone6 güncellemesini yayınlamışlar sanırım

 40. rambo_ft_avatar

  zenfone 5 a501cg modeli içinde geçerli mi bu güncelleme? Asus’tan resmi bir açıklama var mı güncelleme hakkında nerden öğrenebiliriz?

 41. rambo_ft_avatar

  Zenfone 5 için 2 Güncelleme daha verdiler ama heniz WW Sku koduna gelmedi.
  http://support.asus.com/download/ModelList.aspx?SLanguage=en&keyword=zenfone&type=1

  • rambo_ft_avatar

   Evet, ‘downgrade’ yani versiyon düşürmek için özel güncelleme yayımladılar. İsteyen KitKat’a geri dönsün diye bir kolaylık yapmışlar.

 42. rambo_ft_avatar

  a501cg modeli desteklemiyor mu ?

 43. rambo_ft_avatar

  Bravo valla sana Rambo hiç bir sitede asus un lollipop güncellemesini dağıttığına dair hicbir şey yok. Ama sen çok uğraşıyorsun helal olsun sana gerçekten 🙂

 44. rambo_ft_avatar

  Mujdeyi veermeni 4 gozle bekliyoruz

 45. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  http://www.herkesicinteknoloji.com/mobil/asus-android-5-0-lollipop-guncellemelerine-basladi.html
  Asus Zenfone Lollipop Yenilikleri Sayfanın altında belirtilmiş.

 46. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  6.6.2 sürüm yüklü zenfone 4 için ww dosyası 6.6.3 ve 7.3.3 indirdim usb kabloyu çıkardım ikisinide ayrı ayrı denedim telefon güncelleme görmedi

 47. rambo_ft_avatar

  Downgrade verdiklerine göre lolipop hala sorunlu demekki.

 48. rambo_ft_avatar

  Bende beta lolipop yuklu tw ya bunun kodu ustune kurabulirmiyim direk

 49. rambo_ft_avatar

  Bana bir önceki güncelleme OTA görülmedi bununda görülmeme ihtimali var mı telefonumun modeli 501cg

  • rambo_ft_avatar

   Bir şey diyemem ancak manüel yükleme yapabilirsiniz eğer güncellemeyi telefon görmez ise.

  • rambo_ft_avatar

   501cg lerde sorun var galiba benimkide görmedi. 28’inde My Asus’dan çevrimiçi iletişime geçip sordum. Bir kaç güne gelir dedi. Ama ben manuel güncelledim. Bir sorun çıkmadı. Direk yeni güncellemeyi yükledim. Sorun yok.

 50. rambo_ft_avatar

  Lolipop daha gelmedi sanirim otomatik guncellemede gorunmuyo

 51. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  zenfone 5 sahibiyim ve yapı numarası kodu 2.21.40.44 bu yayınlanan güncellemeyi nasıl yapacagım bilgi verirmisiniz

 52. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  TW sürümünü yükledim gayet iyi ve etkili çalışıyor bi kaç bug dışında gayet sorunsuz buglar şunlar chrome veya farklı bir tarayıcıda facebooku mobil kesinlikle açamıyorsunuz masaüstü site olarak açılıyor sonra herhangi bir web sitesinden yazı kopyalayamıyorsunuz metni kopyala seçeneği çıkmıyor sonra kamerayı açtıgınızda netleme yaparken flaş yandığında bugda kalıp sürekli yanıyor el feneri uygulamasından kapatabiliyorsunuz böyle bi kaç sorunu var asus düzelticegine eminim geçmek isteyenler geçebilir çok etkili çalışıyor

  • rambo_ft_avatar

   Peki nasil yukledin

   • rambo_ft_avatar
    5 sene önce

    en son tw kitkat ı manuel yükle wipe cache wipe data yap. telefon açılınca sd karta veya dahili hafızaya tw lollipop dosyasını at otomatik görecektir bildirim verecektir. sistem güncellemesini yükle de 15 20 dk bekle. lollipopa sahipsin biiznillah 🙂

  • rambo_ft_avatar
   5 sene önce

   yazılımı tekrar yüklemeni wipe data wipe cache yapmanı öneririm. benimki sorunsuz elhamdülillah 🙂

 53. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Sürüm TW_5.3.3.3 (Downgrade Version-2) bu ne demek oluyor ? yardımcı olursanız sevinirim

 54. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Rambo Kardeş WW Sürümleri Bulup Yayınla Asus Türkiye Sitesinde (Ben A501CG Kullanıyorum Ona Baktım) Destekden Androidi Seçtim Firmware Kısmında En Başta 2 Tane kkye downgrade dosyası vardı onların altında 5.0 vardı ama tw
  wwsini bulup yayınla lütfen

  • rambo_ft_avatar

   Henüz WW kodlu güncelleme yayımlanmadı. Takipteyim.

   • rambo_ft_avatar
    5 sene önce

    Bide Ben Beta Lollipopa Geçmiştim Senin Verdiğin Kitkata Dönme Rehberindeki Firmware Rootlu Oyüzdenmi Anlamadım Ama Otadan Update Gelmiyor 2.22.40.53 Güncellemesini Manuel Yaptım

 55. rambo_ft_avatar

  rambo ben zenfone 6 yazılım atarken bişey yanlış gitti galiba şimdi telefonu açarken komut yok hatası geliyo ve telefon hiç açılmıyo napıcam

 56. rambo_ft_avatar

  Sonu 53 olanguncelleme varda android 442 ne zaman degisecek

 57. rambo_ft_avatar

  30 mayis android L gunu….

 58. rambo_ft_avatar

  Admin lollipop guncellemsi ile birlikte zenfone 5 e goruntulu konusma 3g gelicekmi cevaplarsaniz sevinirim.

 59. rambo_ft_avatar

  Rambo neredeyse 2-3 gun gececek daha WW icin lolipop ne zaman cikaxak hicbir resmi sitede yokmu agzimizi actik bekliyoz resmen TW ye cikta yarin kesin bize de gelir diye ?

  • rambo_ft_avatar

   Bekliyoruz, Asus ne yapmaya çalışıyor kimse anlamıyor. Zaten hiçbir zaman güncellemeler konusunda açıklama yapmadı Asus, bunda da bir açıklama beklemiyorum. Sadece ilgili dosyanın web sitesinden yayımlanmasını bekliyorum.

 60. rambo_ft_avatar

  Merhaba,Asus zenfone 5 a501cg modelini kullanmaktayım fakat bende sonu 53 olan güncelleme bulunmuyor,siste güncellemelerini denetle dediğimdede güncelleme bulunamıyor telefonumu bu sürüme nasıl güncelleyebilirim acaba,teşekkürler.

 61. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Zenfone 4 ve 5 için gelen tw güncellemesinde bir sürü bug çıkmış millet isyan ediyor kamera zoom yapmıyormuş flash takılı kalıyormuş vs. lolipop’u adam edemeyecekler gibi.

 62. rambo_ft_avatar

  Asus ne yapmaya çalışıyor hala anlamış değilim neden TW veriyorlarda WW vermiyorlar zaten yeterince geciktirdiler.

  • rambo_ft_avatar

   ZenFone 4 ve 4S için WW kodlu güncellemeler dün yayımlandı. Ancak ZenFone 5 ve 6 için hâlâ beklemekteyiz. Asus bu konuda çok gevşek kaldı ne yazık ki.

 63. rambo_ft_avatar

  telefonumu ww den tw yeçevirdim tw2.22.40.53 ü yükledim 5.0 güncelleme zip ini atıyorum telefona usb söküyorum bildirim paneline ünlem gelmiyor

 64. rambo_ft_avatar

  Zenfone 4 İçin Resmi WW Kodlu Lollipop Geldi ! Buyrun Bakınız: http://www.asus.com/tr/Phones/ZenFone_4_A400CG/HelpDesk_Download/

 65. rambo_ft_avatar

  Rambo merhaba, Z6 kullanıyorum. Cihaz rootlu, Android L gelmesiyle root sorun oluşturur mu?

 66. rambo_ft_avatar

  Rambo Asus Türkiye facebook sayfası üzerinde kayseride yaşayan bir bayanın zenfone 5’ini lollipop 5.0 gelmiş bu asus ne yapmaya çalışıyor 😀

  • rambo_ft_avatar

   Bizimle kafa buluyor herhalde 🙂
   Asus iyi bir firmadır ancak güncellemede ne yaptığını bir türlü anlayamadık. Güncellemeyi verse bile kurtulacağını sanmasın, daha sorunlar çıkacak, onları gidermesi için düzeltme güncellemesi çıkarması gerekecek. Bu işin sonu yok gibi.

   • rambo_ft_avatar

    Bencede rambo haklısın ama anlamadığım birşey zentalk’da normal şartlarda ota üzerinden gelen güncelleme listesinde en son verilecen güncellemelerin listesi güncel değil hala en son ki mini güncelleme gözüküyor ve bugün hayretle konuştuğum bayanında bi anda lollipop geldi demesi ve telefon çok hızlandı deyişi beni benden aldı 😀 kayseriye var bize yokmu diyorum yani 😀

 67. rambo_ft_avatar

  Rambo ben şimdi TW yüklesem ne gibi bir sıkıntı çıkar ya da WW beklemelimiyim?

 68. rambo_ft_avatar

  zenfone 5 için TW android l yuklesek olmaz mı ? bi sıkıntı cıkar mı acaba ?

 69. rambo_ft_avatar

  Tahminimce dedikleri gibi lolipop güncellemesini dünya geneline 1-2 ay içinde verilecek kesin bir tarih verilmiyor açıklama yapilmiyor tw güncellemesi imaj zedelenmesin diye verildi neyse geç olsun güç olmasın tekrar kitkata dönmek zorunda kalmayalım.

 70. rambo_ft_avatar

  Ben birşey sormak istiyorum.Root yapmak ne kadar yararlı?
  Öneriyormusunuz? veya Geri orjinal haline dönebilir miyim?

  • rambo_ft_avatar

   Root ile sistem üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. ZenFone’larda pek root gereksinimi olmuyor. Yapmazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz. Ancak sistemin kontrolünüz elinize almak istiyorsanız örneğin gereksiz sistem bileşenlerini silmek istiyorsanız root yapmalısınız. Root yapıp sistemde bir çok değişikliğe gidip daha sonra telefonu ilk aldığınız güne döndürmek mümkündür.

 71. rambo_ft_avatar

  Bir sorum daha olacak.Ben Zenfone 6 (Z002) kullanıcısıyım ama diğer A600CG, A601CG modelleri felan var
  en iyisi hangisi ve fark nedir?

 72. rambo_ft_avatar

  Rambo uzman sensin sence lolipop ww tahmine ne zaman verirler

  • rambo_ft_avatar

   Tahminde o kadar da iyi değilim malesef. O yüzden beklemek durumundayız, artık her gün ‘Acaba güncelleme dağıtıldı mı?’ diye Asus’u kontrol ediyorum 🙂

 73. rambo_ft_avatar

  Rambo zeb 5 var bende son guncellemeyi yukeleyemedim hala 44 deyim ben asusu aradim o guncellemede cok sikinti ciktigi icin iptal ettiklerini o yuzden yukleyemedimi solediler ben manuel olarak burdan indirdim dosya yone.-dowland klsdorune indi sonra guncelleme denetle dedim yine gormedi sonra zip dosyasini cikardim denedim olmadi sonra dowland klasorunden alip dosya yöneticisi klasorune artim direk yine denetledim yine gormedi
  Bunu baska bi yere mi atmak gerekiyo sunu bana harfiyen anlatirmisin
  Onu yuklleyemessem lolipopu da yukliyemezmisin bu konuya oyle yazmissinsunu bna anlatirmisin

 74. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Fm radyo gelecek mi acaba sayın rambo yabancı forumlarda bu konuyla alakalı bir bilgi mevcut mu?

 75. rambo_ft_avatar

  Ben 40.44 surumunde kalsam lolipopu yukleye bilirmiyim 53 u yuklemesem?
  Flashlamak ne deme lk?

 76. rambo_ft_avatar

  Rambo kardesim bnm tel zen 6 601 cg 600 cg z2580 bnm ki daha düşük bide 1600 mhz 600cg 2000 ne fark var sence anlatırmsn

 77. rambo_ft_avatar

  O zaman bilgisayardan 53 sürümünu atayim heralde guncelleme denetle dememe gerek kalmadan gormesi lazim bildirimlerde yanlis miyim
  Ve sen onu yuklemeden lolipop yukleyrmessin,diyosun ama guncellemeyi asus iptal etmis bu benim sorunum degil ki hem bence gormesi lazim gormemesi sacma

 78. rambo_ft_avatar

  Zaten lolipopu geri cekmedi ondan oncekini cekti

 79. rambo_ft_avatar

  Acil Yardım ! Lollipop Güncellemesini Yaptıktan Sonra Telefonum Asus Logosunda Kaldı.2 Saattir Bekliyorum ve Açılmıyor. Factory Reset Yaptım Ama Hala Devam Ediyor. ZenTalkta Bu Durumu Şikayet Etmişler.

 80. rambo_ft_avatar

  Zenfone 5 Lite (A502CG) yede gelicek mi ?

 81. rambo_ft_avatar

  zenfone 6 ya TW android 5 yukledim.nece rootlaya bilerem ?

 82. rambo_ft_avatar

  güncelleme mayıs-temmuz arası diye servis bilgi verdi.

 83. rambo_ft_avatar

  Rambo kral adamsin be valla . Sende olmasan bilgileri nerde bulacaz . Asusa kalsa hicbir haber bilgi vermiyorlar . Helal valla .destek olmak icin reklamlarina mi tiklayalim napalim 🙂

 84. rambo_ft_avatar

  zenfone 4 için lolipop ww yayınlandı 1-2 gün içnde zenfone 5-6 için yayınlanıcaktır

 85. rambo_ft_avatar

  rambo kardeş zenfone 5 z enfone 4 tw kodlu güncellemeyi indirsem nasıl olur bilgi verirmisin?

 86. rambo_ft_avatar

  2.21.40.44 güncellemesi yüklü lolipop 5i yüklemem için ne yapmam gerekiyo

 87. rambo_ft_avatar

  Arkadaşlar asus supportan sürekli bilgi alıyorum. Güncellemenin haziran ayinin sonuna kadar gelmesi planlaniyormus. Sabredin az daha son 1 ay

  • rambo_ft_avatar

   downgrade ile verecekleri için heyecan yapmayın bitmiştir bu lollipop heyecanı yayınladıktan sonrada desteği çekerler geçmiş olsun

 88. rambo_ft_avatar

  Rambo nezaman gelcek zenfone 6 için ww lollipop bukadar olmaz ya bide haftasonu verilirmi bu güncelleme

 89. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  slm öncelikle yardımların için teşekkür ederim 2.22.40.53 güncellemeden sonra karşıdan gelen aramalarda ses gelmiyordu tuşlara basınca ses çıksını işaretledim düzeldi fakat bu tuş sesi çok yüksek çıkıyor bunu kısmak için ne yapmalıyım

  • rambo_ft_avatar

   Malesef arama esnasında tuş sesini ayrıca kısmak mümkün değil, görüşme esnasında ses kısma tuşuna basarak görüşme sesiyle beraber tuş sesini de kısabilirsiniz.

 90. rambo_ft_avatar

  Rambo ZenTalk’ta gezinirken gördüm.TW güncellemesinde fazla bug varmış. Belkide WW için daha düzgün halini yayımlayacaklar. Tayvan sadece deneme tahtası olabilir. Yani 1-2 hafta içerisinde yayınlanabilir güncelleme.

  • rambo_ft_avatar
   5 sene önce

   Ben TW sürümünü yükledim kullanıyorum bir takım buglar mevcut ama düzeltilebilir buglar normal kullanımda pek sıkıntı çıkartıcak bir bug yok

  • rambo_ft_avatar
   5 sene önce

   şuan tw kodlu lollipopu kullanıyorum hiç bir sorun görmedim 🙂

 91. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Kardeş ww den tw ye döndüm flaslama ile guncelliycem ama güncelleme zipinde sadece boot imf ve droid boot imf var

 92. rambo_ft_avatar

  Admin zentalkda dolasirken bisey buldum.
  http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=10860&extra=&page=1&mobile=2
  Bu adreste adam WW kodlu lollipop guncellemesini vermis bunun hakkinda bi bilgin varmi bakip bizide bilgilendirrirsen sevinirim

 93. rambo_ft_avatar

  Admin WW surumu yayinlanmis cin veya japon frimware sitesinde gordum simdi baktim ekran resmide aldim bakmak isterseniz atabilirim.

 94. rambo_ft_avatar

  dediğiniz gibi tekrar 2.22.40.44 ü yükledim root kalktı root yapıp sistemde değişiklik yapmasam sadece usb joystick centeri kullansam ota üzerinden alırmıyım(ota üzerinden almam gerekiyor çünkü gideceğim yerde 3 ay kalcam ve pc yok)

 95. rambo_ft_avatar

  Zenfone 4 lolipop güncellemesini yükledim gayet güzel olmuş batarya ömrü artmış hatasız çalışıyor ben çok beğendim.

 96. rambo_ft_avatar

  Abi OTA düşünce sitede Paylaşcanmı ?

 97. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  WW SÜRÜM TAYVAN SİTESİNDE VAR GELMİŞ İNDİRİYORUM BEN RAMBO SENDE Bİ BAKSANA TEMİZ KURULUM NASIL YAPARIZ ?

 98. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  tayvam asus sitesinde yayınlanmıs hem zenfone 5 için hemde zenfone 6 için http://www.asus.com/tw/Phones/ZenFone_6_A600CG/ZenCare/ sayfadan dili chromla çevirip indirme sayfasında görebilirsiniz. rambo haberin ola

 99. rambo_ft_avatar

  Hacı zentalkda gezinirken gördüm adam link atmış ve lollipopdu bi bak istersen daha yeni atto

 100. rambo_ft_avatar

  http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/UL-ASUS_T00F-WW-3.23.40.52-user.zip
  böyle bir güncelleme gelmiş benim telefona olur mu 501 cg 1600mhz 2gb

 101. rambo_ft_avatar

  Rambo ota’ya ne zaman düşer bu güncelleme

 102. rambo_ft_avatar

  Hocam yukledım de telefonda recovery açılmıyor ve root gitti. Recovery flashlıcaktım ama recovery.img dosyası yok ne yapabilirim ? yalnız zentalk ta bulduğumu indirip kurdum sizinkide aynımı yoksa yanlış mı yaptım ?

 103. rambo_ft_avatar

  AsusIntelRootKit le mi rootlıyacaz

 104. rambo_ft_avatar

  USTA BENİM Kİ ZENFONE 5 ASUS_T00K(WW_a502cg) bu da modeli kaldırıyor mu

 105. rambo_ft_avatar

  Ben şimdi WW kodlu güncellemeyi kursam sonra OTA’ya çıktığında garanti bakımından (ya da varsa hata ayıklamaları bakımından) ne yapmam gerekir, eski versiyona dönüp otadan mı indirmem gerekir?

 106. rambo_ft_avatar

  İndirilen dosyada toof yaziyoe ama benimki tooj bir sorun olurmu

 107. rambo_ft_avatar

  İndirirken T00f yazıyor T00j neden yazmiyor

 108. rambo_ft_avatar

  S: Direkt Lollipop güncellemesini yüklesem diğer tüm güncellemeleri içerir mi?
  C: Evet, Lollipop tüm güncellemeleri içerir fakat Lollipop’tan bir önceki güncellemeyi yüklemeden Lollipop yükleyemezsiniz. ZenFone 5 sahibiyseniz V2.22.40.53; ZenFone 6 sahibiyseniz V2.22.40.44 güncellemesi yüklü olmalıdır.
  rambo asusu aradigimda. 2.22.40.53 guncellemesi cok sikinti cikardigi icin iptal etmislr ve su an bende o guncelleme yok 2.21.40.44 surumu var ben simdi lolipop yukliyemiyecekmiyim manuel yada ota farketmez??

 109. rambo_ft_avatar

  rambo sen OTA dan alabildin mi güncellemeyi yada sende mi manuel güncelliyorsun?

 110. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  http://www.asus.com/id/Phones/ZenFone_5_A501CG/HelpDesk_Download/
  Burda ingilizce açıklaması var.
  ASUS ZenFone 5(T00F/T00J) software Image: V3.23.40.52 for WW SKU only*
  Note1: Please make sure update software version after V2.22.40.53 first before update to software version V3.23.40.52
  Note2: Download V2.22.40.53 from ASUS website if you don’t receive FOTA.
  Note3. For V2.22.40.53 which you download from ASUS website, put the file to the device root directory directly.
  Note4: For V3.23.40.52 which you download from ASUS website, please unzip the file first then put the file to the device root directory
  * OS upgrade from KK to L
  * Please note that Android 5.0 Lollipop does not support some pre-installed apps. The listed apps below will be removed once the Android 5.0 Lollipop upgrade is complete. The update and installation will take some time.
  1. Battery widget
  2. PhotoFrame widget
  3. Google Text-To-Speech
  4. Movie Studio
  5. Cloud Print
  6. CMClient
  7. Magic Smoke Wallpapers
  * Please note! Some features are added or changed in this system upgrade
  1. SuperNote: change to link-downloading version
  2. Asuswebstorage: change to link-downloading version
  3. Remote Link: change to link-downloading version
  4. Lockscreen: remove standalone wallpaper & weather info (only for 1GB RAM device)
  5. Quick settings/Recent app layout change (only for 1GB RAM device)
  6. Dialer/Contacts: reduce tab count from 5 to 3; remove group tab name/photo; remove foreground service (only for 1GB RAM device)
  7. InCall screen: remove inCall animation & cover (only for 1GB RAM device)
  8. Fix the problem of losing some files after changing the folder name in File Manager
  9. Add KKBOX (link-downloading) (Taiwan only)
  10. Add Dr. eye (link-downloading) (Taiwan only)
  11. Add Zinio (link-downloading)
  12. Add PubuBookBuffet (link-downloading) (Taiwan only)
  13. Add eReadingNow (link-downloading) (Taiwan only)
  14. Add ASUS Game Center (link-downloading) (Taiwan only)
   Offer hot and highly qualified games picked by a team of gaming experts
   Offer event privileges and goodies of virtual treasures
   Support membership with ASUS, Facebook and Google+ accounts to log in
   Offer VIP services: 24/7 online customer service
   Support purchase history to overview for games downloaded from ASUS Game Center
  * No longer support NTFS format SD card. Please remember to backup your SD card data before upgrade to Android L with following steps:
  1. Connect your ZenFone and computer with USB cable
  2. Enter your ZenFone storage via computer
  3. Select all data and copy it. Paste all your SD card data to your computer
  For more information please refer to:
  TW:http://www.asus.com/zentalk/tw/ReleaseNotes
  WW:http://www.asus.com/zentalk/ReleaseNotes
  CN:http://zentalk.asus.com.cn/ReleaseNotes
  Steps of Update:
  1. Check software version of your device**
  2. Download device software and Update SOP (From “Manual” Item)
  3. Only apply to same SKU update, Example: WW->WW, CN->CN, TW->TW.
  4. Software update cannot transfer the software SKU and downgrade the software version.
  5. Wrong SKU may cause update failure, please update the same SKU version only.
  *How to know the device model?
  Path: Settings->About-> Model number
  Example: ASUS_T00I
  **How to know the device software version?
  Path: Settings->About-> software information->Build number
  ***System upgrade may cause part of data missing, please buckup your important data before system upgrading.

 111. rambo_ft_avatar

  z5 lolipopu görmedi

 112. rambo_ft_avatar

  Aga bende yeterli alan yok diyor ? SD Kart yok artı özelleştirlmiş ayarlardan dahili belleği seçtim yeniden başlattım fakat hala yeterli alan yok diyor halbuki 7gb boş yer var

 113. rambo_ft_avatar

  zenfone 6 yükledim şimdi asus yazısı geldi dönüp duruyor

 114. rambo_ft_avatar

  Rambo dosyayı indirdim anlattığın şekilde dosyaları dahili depolama birimine aktardım lakin hiçbir şekilde uyarı falan yok sistem aynı şekilde duruyor

 115. rambo_ft_avatar

  5.0 kurdum açıldı .telefonu sıfırlamaya bastım yaklaşık 10 dkdır asus yazıyor altta yuvarlak dönüyor ne yapmam gerek

 116. rambo_ft_avatar

  zenfone 6 lollipopu nasıl rootlıyacaz

 117. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Zenfone 5 ime manuel yolla lollipop dosyasini attim uyari cikti tamam dedim tel kapani ölü android cikti kaldi bende ses kisma sonra acmaya basarak reboot yaptim guncelleme falan yuklenmedi onceki surumu yukleyim dedim oda olmadi napmam lazim

 118. rambo_ft_avatar

  Rambo flashlamak istemiyorum yapamayabilirim ben birek lolipopa gecemezmiyim oto dusunce denetlesem yuklesem gormezmi yine de illa lolipopdan bi oncelini yuklemek zorundamiyim

 119. rambo_ft_avatar

  hocam iyice bozdum ölü robotta gelmiyor artık :s

 120. rambo_ft_avatar

  Arkadaşlar tüm zenfone serisine Lolipop güncellmesini tek tek yaptım hiç birinde sıkıntı çıkmadı.
  Linkleri tekrar veriyorum gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz.
  Zenfone 4: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A400CG/UL-ASUS_T00I-WW-7.3.3.0-user.zip
  Zenfone 5: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/UL-ASUS_T00F-WW-3.23.40.52-user.zip
  Zenfone 6: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/UL-ASUS_T00G-WW-3.23.40.52-user.zip

 121. rambo_ft_avatar

  https://www.youtube.com/watch?v=wx_2NfuQT4g şöyle bi video buldum ama zenfone 6a uyarmı bilmiyorum denemek isteyen deneyebilir

 122. rambo_ft_avatar

  Dosyayı attım dahili hafızanın içine bildirmde görüldü yükle dedim sitem güncellemesi yükleniyor yazısında duruyor 7-8 dakikadır bir sorun var mıdır ?

 123. rambo_ft_avatar

  Zenfone 5 lite (a502cg) ye güncelleme gelecek mi?Asusun sitesinde güncelleme dosyaları yoktu

 124. rambo_ft_avatar

  kardeşim benim telefonum zenfone 6 A601CG makaledeki güncellemeyi indirsem bir sorun çıkarmı

 125. rambo_ft_avatar

  Ben lolipopu indirdim nasil kurucam peki?

 126. rambo_ft_avatar

  Şimdi Zenfone 6 ya yükledim açılmasını bekliyorum yardımlarınız için teşekkürler..

 127. rambo_ft_avatar

  Yükleyen varsa bilgi verebilir mi? Eksik, hata, bug bulan var mı?

 128. rambo_ft_avatar

  zenfone 6 uçuyor , radyo denemedim güncelleme sonrası kayboldu, dokunma daha hassas olmuş şimdilik iyi

 129. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  RAMBO_FT > Hayırlı olsun şimdiden. Umarım herkes memnun kalır. Lollipop yükleyen arkadaşlar fikirlerini beyan ederse memnun oluruz. RAMBO_FT kullanıcıların görüşlerine göre açıklama yapıcam demiştin. Senin bilgilerine göre yükleme yapacağım. Teşekkürler.

 130. rambo_ft_avatar

  Güncellemesi indirmiş oldum zip çıkarttı onu ama yükleme yapamiyorum neden

 131. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  lolipop güncellemesinde hafıza kartı çalışmayacak mı

 132. rambo_ft_avatar

  hocam bende 40.44 yüklü direkt manuel yüklemeyle lollipopa geçebilir miyim?

 133. rambo_ft_avatar

  kardes bende zenfon 5 t00jd var android 442 22.40.53 yapı numarası var lolipopu nasıl yulerim

 134. rambo_ft_avatar

  Verdiğin likrekini indirerek cihazıma sıfırdan kurma yapabilirmiyim
  Açılmayan zenfonlara rom atma yöntemiyle falan
  custom rom varda

 135. rambo_ft_avatar

  rambo benım telefon 2.21.40.44 surumunde yani V2.22.40.53 yukleyemedım ne ota nede mauel flashlamak da ıstemıyorum ben lolıpopu ındırdım manuel yuklemeye calıstım dahılı hafızaya attım fakat ümlem ısaretı gelmedı bıldırımlerde lolıpopun ota’ya düşmesını bekleyıp ordan yukeleye bılırmıyım ?

 136. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Rambo_FT Oto güncellemesini bekleyeceğim ne zaman geleceği konusunda tahminin varmı? Birde Lollipop yükledikten sonra görüşlerini bildireceğini söylemiştin. İleriki saatlerde düşüncelerini merakla beklemekteyiz.

 137. rambo_ft_avatar

  usta benım z6 rootlu güncellemeyi kursam ne olur

 138. rambo_ft_avatar

  Arkadaşlar Asusun Resmi Türkiye Sitesine Lollipop Geldi
  Sürüm WW_3.23.40.52(androidL)
  Aşağıdaki Linkten Bakabilirsiniz 🙂
  http://www.asus.com/tr/supportonly/ASUS%20ZenFone%206/HelpDesk_Download/
  Asus Sözünü Mayısın Son Günü Tuttu 🙂

 139. rambo_ft_avatar

  Merhaba ben ZenFone 6 kullanıyorumda bir link vermişsiniz lollipop indirmek için
  ama asusun sitesinde gözükmüyor ? http://www.asus.com/tr/support/Download/39/1/0/3/paJ6GdiFh3rgCrfL/32/
  Sadece TW var ama sizin verdiğiniz WW

 140. rambo_ft_avatar

  Şimdi ben güncelleme dosyasını direk attım usb kablosunu çıkardım uyarı geldi telefon yeniden başladı droidin önünde dönen bir şekil ve yüklenme çubuğu vardı o çubuk doldu sonra erasing dedi bir ara sonra yeniden başladı normal boot edermişcesine ama şimdi asus logosu ve altında dönen yuvarlak yüklenme ikonu böyle duruyor yarım saattir. Şimdi cihazın başına birşey gelmesin diye hiç dokunmadım da insan şüpheleniyor. Zenfone modelim 4 bu arada işlemci gücü rami malum belki ondandır.

 141. rambo_ft_avatar

  rambo lolıpopu telefonuma flashlayabılırmıyım

 142. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  lolipop sürümünde radyo çalışıyormu

 143. rambo_ft_avatar

  Rambo kardeş dediklerinin hepsini yaptım koyduğun linkten indirdim telefona attım bildirim geldi tıkladım fakat şimdi sistem güncellemesi yükleniyor diyor alttaki ne kadar kaldıgını gösteren barda takılı kaldı yaklaşık 10 dakikadır öyle bir sorun oldu telefon a601cg root felan yok temiz telefon bi yardım etsen çok sevinirim.

 144. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  lolipop güncellemesinde hafıza kartı yedekleme yaptın çalışmayacak mı yedekleme yaptım çalışmazsa geri yükleyemem yardımcı olurmusunuz

  • rambo_ft_avatar

   Hafıza kartınız bozulmaz. Hafıza kartınız bir daha çalışmayacak diye üzülmenize gerek yok. Önce güncellemeyi yükleyin, eğer telefon hafıza kartınızı okumuyorsa bir bilgisayara hafıza kartınızı takıp içerisindekileri bilgisayara yedekleyin ve FAT32 formatında biçimlendirip yedekleri geri yükleyip hafıza kartınızı telefonunuza geri takın.
   Uzunca anlattım ancak yapması çok kolay ve hiçbir riski yok. Veri kaybı mümkün değil.

 145. rambo_ft_avatar

  ben bu gn yaptım z5 e iyi ama sarj cok berbat oldu

 146. rambo_ft_avatar

  fm radyo görseli güzel olmuş eskisi gibi açılıyor

 147. rambo_ft_avatar

  Recovery sorunu yasayanlar için V2.22.40.53 recovery.img flashlayın çözülüyor.

 148. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Zenfone 6 A601CG için manuel yüklemeyi bu sayfadan indiriyorum. Yorumları dikkate alıp otayı beklicektim ama 1-2 hafta beklemeye değmez sanırım.

 149. rambo_ft_avatar

  manuel güncelleme ile ben güncelledim ilk izlenim olarak çok beğendiğimi ve radyonun çalıştığını söyleyebilirim. öncelikle rambo olmak üzere bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim 🙂

 150. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  güncelleme yapan arkadaşlar hafıza kartında herhangi bir sorun oldumu

 151. rambo_ft_avatar

  Bütün adımları eksiksiz yapıyorum ancak güncelleme bildirimi gelmiyor bir türlü

 152. rambo_ft_avatar

  Su anda bu siteden yükledim öncelikle Rambo kardeşim bizi sürekli bilgilendirdigin için çok tessekkür ederim Güncellemeye gelecek olacaksak mükemmel olmuş hiçbir sorun yok güzel olmuş 🙂

 153. rambo_ft_avatar

  Hocam ben indirdim güncellemeyi Zf5 A501CG cihazıma kurdum. Kurarken şöyle bir şey oldu, biraz doldu sistem update derken altta mavi çizgi doluyor ya o bi kısıma kadar geldi telefon kapandı yeniden açtım uygulama optimize etti ardından cihaz 5.0 ile açıldı. Ancak sıkıntı şudur ki dokunmalarımı algılamıyor cihaz. Mouse ile kontrol edebiliyorum. 2-3 kere kapatıp açtım sürekli uygulama optimize etti git gide daha kısa şekilde. En son optimize etmeden telefon açıldı. Ancak hala dokunma algılamıyor.Ne yapmalıyım acil yardım eder misin 🙁

 154. rambo_ft_avatar

  z6 root lollipop rootu nasıl yapcaz

 155. rambo_ft_avatar

  asus t00j telefonuma verdiğiniz linkten güncellemeyi indirip attım v2.22.40.53 güncelleme de yüklü olmasına rağmen güncelleme bildirimi gelmedi ne yapmam gerekiyor

 156. rambo_ft_avatar

  ASUS ZenFone 6 3.23.40.52 Lollipop Güncellemesini İndirirdim bilgisayardan telefona attım. Kabloyu çıkarttım ünlem işareti geldi telefon kapandı hata verdi. Sebebi nedir Rambo_FT?
  Telefonum Zenfone 6 A601CG

 157. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  MERHABA BEZ ŞİMDİ LOLÜPOP GÜNCELLEMEYİ YAPTIM FAKAT YEDEKLEDİGİM VERİ VE UYGULAMA DOSYASINI GERİ YÜKLEMEK İSTEDİGİMDE YEDEKLEME DOSYASI YOK DİYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ GÖRMÜYOR

 158. rambo_ft_avatar

  Lollipop tan kitkata nasıl dönücez

 159. rambo_ft_avatar

  zenfone 5 e lolipop geldimi verdiğiniz güncelleme asus un sitesinde gözükmüyor

 160. rambo_ft_avatar

  yaptım güncellemeyi . radyoda oluyor sıkıntı yok . sonunda lollipopu aldık be . iyi bekledik ama kabul edin :)))

 161. rambo_ft_avatar

  Güncelleme dosyasını telefon hafızasına atıp bildirim alamayan arkadaşlar telefonu güvenli modda başlatın o zaman bildirim geliyor

 162. rambo_ft_avatar

  rambo ben zenfone a601cg için indirdim senin verdiğin linkten ama yükleme ekranında yarıya bile gelmeden hata dedi ve droitbot ekranda kaldı

 163. rambo_ft_avatar

  bu verdiğiniz zenfone 5 lolipop güncellemesi asus un sitesinde yok

  • rambo_ft_avatar

   Ama link Asus’un sitesinden alınma. Nasıl oluyor peki? Ben söyleyeyim: Henüz Türkiye sitesine düşmese de Tayvan, Endonezya gibi sitelerine düştü de ondan.

 164. rambo_ft_avatar

  Root’lu telefonların ne yapması gerektiğini sırasıyla yazar mısınız?
  Önce unroot yapıp sonra 40.53’ü tekrar yüklemem mi gerek?

  • rambo_ft_avatar

   Root’lu telefonlara sahip kullanıcıların ekstra bir şey yapması gerekmiyor. Önce güncellemeyi yüklemeyi deneyin, hata verirse yapılması gerekenleri makaleye yazmıştım. Yazdıklarım sayesinde sistem değişiklikleri sıfırlanıyor ve güncelleme sorunsuz yükleniyor.

 165. rambo_ft_avatar

  enfone 6 lollipop rootlayan varmı test eden

 166. rambo_ft_avatar

  Öncelikle rambo_ft adlı adminimize bir teşekkürü borç bilirim, onun ve siz diğer üyelerimizin sayesinde otayı beklemeden lollipopa geçtik..
  Rar’lı dosyayı klasöre falan çıkartmadan direkt olarak dahili depolama birimine attıktan sonra
  uyarı gelir bug oluşuyor ister istemez tıkladığınızda cihaz bi tepki vermez sonrasında cihazı yeniden başlatın aynı şekilde uyarı gelir ve sistem güncellemesi başlar,
  Sonraki aşamada sistem güncellemesi yüklenirken durum çubuğu takılı kalıyo belli bi mesefe gittikten sonra sabırlı olun cihaz kapandığındada bekleyin tahmini 30 sn falan kendisi açılıyor ve uygulamalar optimize ediliyor..
  Tekrar tekrar siberkalem.com bloğuna ve rambo_ft adminimize teşekkürlerimle iyi bloglar..

 167. rambo_ft_avatar

  Evet arkadaşlar sitede şu an itibariyle düşmüş durumda OTA ile güncelleme
  geldi sanırım ben yükledim manuel Rambo_FT Arkadaşıma çok çok Teşekkürlerimi
  ilettim Ellerinize sağlık
  Saygılarımla
  http://www.asus.com/tr/Phones/ZenFone_6_A601CG/HelpDesk_Download/

 168. rambo_ft_avatar

  Radyo nasil kullanabilirim lollipopta ZenFone 6?

 169. rambo_ft_avatar

  Güncelleme Türkiye için de geçerli değil mi?

 170. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  bu güncelleme 1.6 ghz 1.2 ghz farkeder mi? bir de bulduğunuz buglaarı söyler misiniz

 171. rambo_ft_avatar

  Burda yüklu zenfone 5 lollipop guncellemesi beta mi bunu yukledigimizde orjinal gincelleme geldiginde alamazmiyiz

 172. rambo_ft_avatar

  zenfone 5 e lolipop kurdum ama her açılışta uygulamaları optimize ediyo

 173. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  bn şu 53lü güncellemeyi nasıl yüklücem ilk onu yükeleme gerekiomuş bana gelemdide zen5 tlfnum yardımcı olursanız çok sevinirim.

 174. rambo_ft_avatar

  Yav herkes yaptı ben yapamadım. Ota gelmedi. Güvenli moddada gelmedi. Asusun siteden indirip ana dizine attım yine görmedi. Komutla yükleyeyim dedim güncelleme rehberinden bu seferde : only android 5.0 image cloud downgrade with this script. assert failed: getprop (“ro.build.version.release”) == “5.0” return code 8E:Error in /tmp/uptade.zip (Status 8) diye hata verdi. Admin yardım et ya 🙁

  • rambo_ft_avatar

   Telefonunuz nedir?
   Telefonunuzda yüklü olan derleme numarası nedir?
   Hatayı hangi işlemi yaparken aldınız?
   Hata aldığınız güncelleme dosyasının ismi nedir?

 175. rambo_ft_avatar

  zenfone 5 501cg’ yi buradan güncellediğim taktirde bir sıkıntı yaşamam değil mi?

 176. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Sistem güncellemesi yükleniyor kısmında takılı kaldı 35dk dır bekliyorum

 177. rambo_ft_avatar

  Sistem güncellemelerinde hala yok değil mi? Ben denedim bi şey yok hala

 178. rambo_ft_avatar

  A501CG telim var guncellemeyi denetle diyorum guncelleme gelmiyor

 179. rambo_ft_avatar

  Derleme numarasını nasıl güncelliyoruz arkadaslar

 180. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Teşekkürler “ZenfoneAsus” tüm sorunlara ve yeniliklere cevap olduğun için, var ol .
  Zenfone 6, başarıyla güncellemeyi yaptım.

 181. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Merhabalar, benim elimde asus zenfone 5 var ancak guncellemeyi kontrol ettirdim bulamadi ama siz linkini vermissiniz bende mi bir yanlislik var acaba ?

 182. rambo_ft_avatar

  Kolay gelsin rambo arkadaş yaw ben ne ettiysem tel görmedi güncelleme yi sonu 53 olanı bidahaki kursam

 183. rambo_ft_avatar

  rambo kardeş benm znfone 5 2gb bu gelen yenilikler benim telefonda olurmu?

 184. rambo_ft_avatar

  kolay gelsin, 2 tane sorum olacak.birincisi lollipop güncellemesini bu akşam yaptım.ilk etapta telefonda biraz takılmalar olduysada sonra düzeldi.yalnız telefonu ne zaman baştan başlatsam yeni sürüme geçiriliyor yazıyor.her açılış kapanışta yapıyor bunu.bu konuda bilginiz varmı?
  2.sorum ise bazı uygulamalarda sorun çıkarması.örnek vermek gerekise onedrive.iş gereği benim için çok önemli ama güncellemeden sonra dosya ikonu bile değişti ve çalışmadı.yeniden indirmeyi defalarca denedim hepsindede bilinmeyen bir hata oluştu uyarısı veriyor ve indirme işlemi gerçekleşmiyor.yardımlarınız için teşekkürler.

 185. rambo_ft_avatar

  Zenfone 5 güncellemesi ile alakalı artıları eksileri, problemlerinin listelendiği bir sayfa varmı?

 186. rambo_ft_avatar

  La gardas dediklerini yaptım ama ikaz işareti cikmadi. Z002 601cg imiş benim cihaz ne yapacağız.

 187. rambo_ft_avatar

  Sa zenfone 5 lolipopta xposed kurdum ama işlemci mimarisi ile uyumlu değil hatası alıyorum nasıl kurabilirim teşekkürler

 188. rambo_ft_avatar

  Bu güncelleme ile birlikte zenfone 2’de olan theme engine da gelecek diye biliyordum, gelmemiş, Launcher’ı güncellemeleri lazım acaba?

 189. rambo_ft_avatar

  Lite ye güncelleme gelecek mi

 190. rambo_ft_avatar

  Merhaba ben zenfone 6 kullanıyorum ve yukarıdaki verdiğiniz linkden güncelleme yaptım
  kamera güzel olmuşta kamerada turbo modu nerde?
  Sarı oluyodu hemen kamera iconunun sağında.

 191. rambo_ft_avatar

  lollipop’u sorunsuz bi şekilde yükledim ama telefon her açılışında ”android yeni sürüme geçiriliyor” yazıyor, kısa bi süre olsada o yazı kalıyor. sebebi nedir, tek bende mi böyle?

 192. rambo_ft_avatar

  ben bunu şimdi okula gitmeden yapacağım resimler programlar silinmiyor değilmi ?

 193. rambo_ft_avatar

  Komut yok diyor

 194. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Arkadaslar guncellemeyi telefon bellegine winrar olarak atin klasore cikartmayin ben Zenfone 4 kuklanicisiyim oyle yaptim ve guncelledim
  Guncelleme linklwri verilmis zaten
  siberkalem.com.com a tesekkurler 🙂

 195. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Mrb Rambo kolay gelsin.bu sabah 2.22.40.53 telefona otomatik geldi.fakat asil lollipop guncellemesi telefona otomatik olarak geldi mi ?

  • rambo_ft_avatar

   Ben L’yi yüklediğimden otomatik gelip gelmediğini bilemiyorum. Gelen yorumlarda OTA üzerinden L güncellemesini alan varsa haberim olur ancak. Böyle bir bildirim henüz görünmüyor.

 196. rambo_ft_avatar

  Lütfen yardım edin. 🙁 Lolipop dosyasını bilgisayara indirdim. Telefona attım. Bildirim geldi. Güncellerken takılı kaldı. Ben de kapattım. Bu defa ekrana usb işareti geldi ve kapandı tekrar. Factory reset yaptım. Bu siliniyordan sonra ASUS yazan açılma ekranında kaldı ama birşey dönmüyordu. Ve açılmadı telefon.
  Şimdi bu telefonu nasıl kurtarabilirim?? 🙁
  Servise göndersem daha otomatik gelmediği için para isterler mi ??
  Revory mode mu ne diyorlar. O yapılsa işe yarar mı.
  Lütfen yardım edin 🙁

 197. rambo_ft_avatar

  Admin bey OTA ile güncelleme mi yoksa manuel güncelleme mi daha yararlı ?

 198. rambo_ft_avatar

  Rambo Zenfone 2 deki snapwiew diğer zenfone lara gelecek mi?

 199. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  45.54 fix güncellemesi geldi lolipop yükleyecekler önce bu güncellemeyi yüklesin

 200. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Düzeltme 40.54 olacak

 201. rambo_ft_avatar

  günaydın, z6 için WW yayınlanmış hayırlı olsun.
  bu iki tane down var 3.3.3.3 ve 2.2.2.2 fark nedir bilen varmı

 202. rambo_ft_avatar

  admin bey buradaki WW dosyası ile ASUS’un kendi sitesindeki WW dosyası bire bir aynısı mı?

 203. rambo_ft_avatar

  lolipop ota ya düştü

 204. rambo_ft_avatar

  Güncelleme Türkiye Asusun resmi sitesine düştü. OTA ne zaman yükleyebiliriz.

 205. rambo_ft_avatar

  Rambo 40.54 kararlastirma geldi hala lolipop yok

 206. rambo_ft_avatar

  2.22.40.54 OLDU GÜNCELLEME YAPTIM HANİ LOLİPOP NEREDE??

  • rambo_ft_avatar

   40.54 de bende yükselttim lollipop zannederek fakat onun arkasından manuel olarak lolipop yükleyeyim dedim yine kabul etmedi mecbur 40.44 e dönüp geri update yaptım bu şekilde deneyin.

 207. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Aynen 40.54 geldi otadan

 208. rambo_ft_avatar

  Benim oyunlarım, uygulamalarım felan ntfs hafıza kartımda onları ne yapıcam şimdi bu fat32 işi çok saçma olmuş

 209. rambo_ft_avatar

  sistem güncelleme butonunda 1 harfi var ama butona bastığımda güncelleme görünmüyor

 210. rambo_ft_avatar

  telefonum zen 5

 211. rambo_ft_avatar

  zenfone 5 son güncelleme koyulmuş fakat için zenfone 6 için V2.22.40.53 güncellemesini nasıl indirebilirim yardım eder misiniz

 212. rambo_ft_avatar

  WW kodu yayınlanmış z6 nin ama otaya düşmemiş ilk attıkları tw ne kadar surede düşmüştü otaya.bide bu T00 olan model için yazıyor Z002 yi mi beklemek zorunda kalicagiz.

 213. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Aslinda soylemek gerekirse guncellemenizi tavsiye etmem cok sarj yiyo aksam onda taktim sanah 7 de cikarttim su anda 20 internete girdim clash oynadim bitti kitkatta gene biraz daha iyidi ama gorsellik acisindan falan mukemmel olmus

 214. rambo_ft_avatar

  54 güncellemesi arama sırasında ses gelmemesi sorununa çözüm olarak sunuldu. 3 ile başlatan sürüm ise lollipop sürümü.
  Bende zenfone5 var. Lollipop yükledim. Arabirime bazen kısa süreli gecikmeler oluyor. Çok dert değil gibi.

 215. rambo_ft_avatar

  Rambo bugun zen 5 e guncelleme geldi 2.22.40.54 diye neyin nesi bu ne icin verildi by guncelleme?

 216. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  lolipop indirme linkleri:
  zenfone 5: https://siberkalem.com/zenfonelar-icin-resmi-stabil-lollipop-guncellemesi-yayimlandi-5232/3/
  zenfone 6: https://siberkalem.com/zenfonelar-icin-resmi-stabil-lollipop-guncellemesi-yayimlandi-5232/4/
  zenfone 4: https://siberkalem.com/zenfonelar-icin-resmi-stabil-lollipop-guncellemesi-yayimlandi-5232/5/
  kendi telefonunuzun dosyasını indirdikten sonra klasöre çıkartmadan telefonunuzun belleğine atın sd karta atınca görmüyor sonra bildirim çubuğuna sistem güncellemesi yazılı bir bildirim gelir ona basın yükleyin
  NOT:
  telefon belleğine kayıtlı resim video vb. dosyalar gidecektir onları bir yere kopyalayın sd kartınızdakiler duracaktır.. 🙂

 217. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Lollipop güncellemesini kurdum ama bi sıkıntım var whatsappdan ve diğer uygulamalardan gelen mesajlar bildirim ekranına düşmüyor bunu nasıl düzeltebilirim

 218. rambo_ft_avatar

  Radyo yok telefonda

 219. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Lollipop güncellemesini OTA üzerinden ne zaman yükleyebileceğiz. Asus Resmi sitesinde gözüküyor.

 220. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Rambo_FT 3 Sorum olucak:
  1.) Bende OTA’dan yüklemek için bekliyorum asusun sitesinde olduğu zaman telefonda gözükmesi gerekmiyormu?
  2.) Asusun kendi internet sitesinde Sürüm WW_6.2.2.2(downgrade version) Sürüm WW_6.3.3.3(downgrade version) mevut ikisi arasında ne fark var.
  3.) Bu dosyalardan ww_6.2.2.2. telefonumdan wifi üzerinden indirerek kurabiliyormuyuz bilgisayardan atmadan.
  Yorumlarını bekliyorum. Teşekkür Ederim.

  • rambo_ft_avatar

   OTA’ya düşmesi zaman alır, bekleyin. Asus’un sitesine güncelleme düştüğünde aynı anda OTA’ya düşmesi gerekmiyor. Bazen OTA’ya siteden daha hızlı düşebiliyor bazen de geç.
   Bahsettiğiniz ‘downgrade’ güncellemeleri Lollipop’tan KitKat’a dönmek için yayımlanmıştır. Nedenini Asus açıklamamıştır.
   Son sorunuzun cevabı evet.

   • rambo_ft_avatar

    Peki WW_6.2.2.2(downgrade version) Sürüm WW_6.3.3.3(downgrade version) hangisini indirmeliyim 5.0 için.

    • rambo_ft_avatar

     Bunları yüklerseniz KitKat’a dönmüş olacaksınız.

     • rambo_ft_avatar

      Arkadaşta sormuş wifi ile indirebiliyormuyuz diye. wifiden indirdiğimizde rardan çıkartıyor dosyaları kurulumu nasıl yapıcaz. araştırdım ama wifi ile indirip kurma yöntemi anlatılmamış. Bu arada sayfada bir sorun var yorumlar gözükmüyor.

 221. rambo_ft_avatar

  Zenfone 5 var bende güncellemeleri denetliyorum güncelleme görünmüüyor neden acaba

 222. rambo_ft_avatar

  güncellemeyi ota olarakda manuel olarakta yapamıyorum hata veriyor her şey tamam işte güncelleniyor felan failed diyor recovery bölümünde bırakıyor rootu kaldırdım wipe data cacheydi factory resetti yaptım fakat güncelleme alamıyorum

 223. rambo_ft_avatar

  Rambo_FT öncellikle Teşekkürler. Biz yüklemeyen arkadaşlar olarak bizi bilgilendirdiğin için.
  Android 5.0 Lollipop Hakkında İzlenimlerim
  1. Diğer firmaların aksine arayüz gayet dinamik ve tabiri caizse yağ gibi akıyor.
  2. Telefon dokunmalara karşı daha da hassaslaşmış. Asus bu konuda gayet iyi. Bunu tanıtım videolarında da bas bas söylüyor ‘Dokunma tepkimesi sadece 60ms’ diye…
  3. Özelleştirmeler biraz daha artmış. Örneğin ses ayarı ile oynadığınızda ‘Rahatsız etmeyin’ özelliğini tek dokunuşla seçebiliyoruz.
  4. Bazı ASUS uygulamalarının arayüzü değişmiş. Bunlardan bazıları: PixelMaster Kamera, ASUS PC Link, Mesajlaşma, Rehber, Takvim, Saat …
  5. Bildirim çubuğu daha da güzelleşmiş. Hızlı Ayarlara ulaşmak için artık ekranın sağ-üst köşesinden aşağı kaydırma yapmaya gerek kalmamış. Bildirim çubuğunu iki kez aşağı çekince Hızlı Ayarlar ekranı bizi karşılıyor zaten.
  6. Kilit ekranında artık bildirimler listeleniyor.
  7. Son uygulamalar arayüzü ve işlevselliği değişmiş. Bu ekrana 2 yeni buton gelmiş, toplamda 3 buton olmak üzere: ‘Çalışan uygulamalar’, ‘Ekran sabitleme’ ve ‘Tümünü temizle’…
  Ekran sabitlemeyi de kısaca anlatayım; önce ekran sabitleme özelliğini açıyorsunuz. Sonra örneğin mesajlaşma uygulamasını açıyorsunuz ve son uygulamalar tuşuna basıyorsunuz, mesajlaşma ekranının üzerindeki raptiye iğnesine dokunuyorsunuz, artık başka ekrana geçmek mümkün olmuyor, sürekli mesajlaşma içerisinde kalıyorsunuz. Mesajlaşma uygulamasının içerisinde dolaşabiliyorsunuz ancak dışına çıkamıyorsunuz.
  Ekran sabitlemeyi kaldırmak için ‘Geri’ ve ‘Son uygulamalar’ tuşlarını basılı tutmanız yeterli.
  8. Sanıldığının aksine telefonun pil ömründe biraz düzelme var. Diğer firmalar Lollipop güncellemesini ilk dağıttıklarında telefonların pil ömründe ciddi düşüşler olmuştu. Asus bu konuda dersine iyi çalışmış ve pil optimizasyonunu KitKat’tan bile biraz daha iyi hale getirmeyi başarmış. Ancak bunlara rağmen yine de pil eskisi gibi hızlı tükenebiliyor. Asus’un normal pil kullanımını Lollipop’ta düşürmemesini bile bir ‘olumlu yön’ sayabiliriz. Daha kötü olabilirdi.
  9. RAM yönetimi geliştirilmiş. ‘Otomatik Başlama Yöneticisi’ adlı uygulamanın buna etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.
  10. Kamerada daha hızlı otofokus yapılıyor. Parmağınızla ekran üzerini basılı tuttuğunuzda fokus sabitlenir. Buna bir özellik eklenmiş, artık sabit fokusta pozlama değerini değiştirebiliyor. Yalnız ben değiştirmeyi beceremedim 🙂 Güzelleştirme modu geliştirilmiş.
  11. Kamerada olumsuz yanlar ise şu; kamera tuşunu basılı tutarak arka arkaya çekim hızı düşük.
  12. Video çekiminde eğer performans modunu seçersek telefon gerçekten yağ gibi akıcı video çekiyor.
  13. Telefonun hoparlör sesi yükselmiş gibi geldi bana.
  14. WiFi arayüzü değişmiş ve stabil duruyor.
  15. Kulaklıklar sorunsuz çalışıyor ancak kulaklık düğmesine biraz geç tepki veriyor.
  16. Telefonun ısınması bildiğimiz KitKat gibi, değişmemiş.
  17. Çağrı özelliğini geliştirmişler. Örneğin webde gezinirken çağrı gelirse ekranın üzerinde popup şeklinde gelen arama görünüyor, hızlıca cevaplayıp kapatabiliyoruz. Daha birçok Lollipop güzelleştirmesi mevcut, geri kalanını da siz yükleyip öğrenin diyorum.

  • rambo_ft_avatar

   Eyvallah hocam. Ben de neler değiştiğini merak ediyordum, kuşku vardı. Saolun ilk fırsatta yüklicem.

 224. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Merhabalar tekrardan rambo bey, android 5.0 zenfone 5 cihazıma yükledim, biraz kullandım kapatıp şarja taktım ancak açılışta android sürüm yükseltiliyor yazısı gine geldi bu sorunun çözümünü nasıl yapabilirim acaba ? Cevaplarsanız sevinirim, eger yorumlarda varsa kusura bakmayın o kadar çok yorum var ki inceleyemiyorum bile 🙂

 225. rambo_ft_avatar

  Ota gelmedi. Güvenli moddada gelmedi. Asusun siteden indirip ana dizine attım yine görmedi. Komutla yükleyeyim dedim güncelleme rehberinden bu seferde : only android 5.0 image cloud downgrade with this script. assert failed: getprop (“ro.build.version.release”) == “5.0” return code 8E:Error in /tmp/uptade.zip (Status 8) diye hata verdi. Admin yardım et ya 🙁
  Telefonunuz nedir? : zenfone 6
  Telefonunuzda yüklü olan derleme numarası nedir? 2.22.40.44
  Hatayı hangi işlemi yaparken aldınız? Hatayı lolipop güncellemesi yaparken adb sideload guncelleme.zip yazinca %100 den sonra tel ekraninda aldim
  Hata aldığınız güncelleme dosyasının ismi nedir? : Asusun sitesindeki WW kodlu 6.2.2.2 güncelleme dosyası.
  Nolur yardım et admin 🙁

 226. rambo_ft_avatar

  Z5 lite a502cg ye yakın zamanda bir güncelleme gelmeyecekmiş.Bizzat sordum

 227. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Zenfone 5 Lollipop yükledim hafif şarj sıkıntısı var gerisi güzel hoş olmuş memnunum güzel 🙂

 228. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  arkadaşlar güncellemeyi manuel olarak yaptım . Güncelleme telefona çok yakıştı. Gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz