1. Ana Sayfa
  2. Telefon & Tablet
  3. Zenfone'larda Güç Tasarrufu Özelliği

Zenfone'larda Güç Tasarrufu Özelliği

Zenfone-guc-tasarrufu

ASUS’un pil yönetimini en iyi şekilde uyarlamak için tasarladığı Güç Tasarrufu özelliğine yakından bakıyoruz.

Güç Tasarrufu modu, Zenfone’larda pilden ciddi derecede tasarruf etmenizi sağlıyor. Varsayılan olarak açık gelen bu özelliği kapattığınızda pilin hızla azaldığını gözlemliyoruz. Bu da demek oluyor ki bu özelliğin cihaza artısı oldukça büyük. Hatta öyle ki bu uygulamasız telefonu tam gün kullanabilmeniz pek olası görünmüyor.

Yazının devamı için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Güç Tasarrufu Modları

Üstün tasarruf modu: Bu modda cihaz olabildiğince az pil kullanır. Bu modda, telefon uygu moduna her geçtiğinde şebeke hariç tüm kablosuz özellikler (Wifi, GPS, Bluetooth vs.) kapatılır ve telefon tekrar açıldığında bu özellikler de tekrar devreye girer. Bunun dışında cihazın pil harcayan özelliklerinden bazılarını da kısıtlar ancak tamamen kesmez.

En uygun mod: Bu modda cihaz hiçbir kablosuz özelliğe karışmadan tasarruf etme yoluna gider. Kullanıcılara tavsiye ettiğimiz mod budur.

Özelleştirilmiş mod: Kullanıcı bu modda hangi bileşenden tasarruf edilmesi gerektiğini kendisi seçer. Ayrıca ağ bağlantılarının uyku durumunda kesilip kesilmeyeceğine de karar verir.

Zenfone-guc-tasarrufu
Güç Tasarrufu Ekran Görüntüsü

Güç Tasarrufu modunu açmak-kapatmak için Bildirim çubuğundan veya bizzat uygulama içerisinden (yanlış tercüme edilen) Akıllı kaydetme (doğrusu ‘Akıllı Tasarruf’tur) seçeneğinin açmak-kapatmak yeterlidir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. lolipop güncellemesiyle üstün tasarruf modunu açtığınızda play store kullanılamıyor şebekeden düştüğünüzde modu kapatmadan tekrar bağlanmıyor

  2. Merhaba. Zenfone 5 lolipop yükseltmesinden sonra en uygun mod a geçirdiğimde derin uykuya geçmediğini gözlemledim. Acaba bu normal bi durum mudur? şarj bu modda fena eridi. Üstün tasarruf moduna geçtiğimde ise derin uykuya geçtiğini ayrıca gözlemliyorum. ( cpu spy ile ) Bu durumda da mobil veri kullanamıyorum. En azından bi fikre ihtiyacım var. Eğer bu durum daha önce soruldu ise kusura bakmayın. Bloğunuzda bulamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.